ظروف آنتیک

ظروف آنتیک

اگرچه احتمالاً یک متخصص برای ارزیابی ارزش ظروف شما نیاز است ، اما اغلب می توانید با تحقیق در مورد علائم شناسایی و ویژگی های آن ، تعیین کنید که آیا ظروف شما ظروف آنتیک است یا خیر . چینی یک اصطلاح سست برای نامیدن قطعات است و می تواند شامل بشقاب های شام ، بشقاب های سالاد ، بشقاب های دسر ، فنجان ها ، سس ها و موارد دیگر باشد . این که آیا شما یک غذای شام مورد نظر را از یکی از اعضای خانواده به ارث برده اید یا آن را از یک فروشگاه عتیقه فروشی یا یک حیاط فروشی خریداری کرده اید ، وقت آن رسیده است که کلاه کارآگاه خود را در آن قرار دهید تا بفهمید ظروف غذاخوری شما واقعا عتیقه است یا فقط به این ترتیب ظاهر می شود.

بازرسی برای عتیقه ها
1 . ظروف خود را از نظر ویژگی های چینی بررسی کنید .

چینی عتیقه ویژگی های خاصی خواهد داشت که آن را از سایر انواع ظروف غذاخوری متمایز می کند . دو عامل اصلی که به دنبال آن می گردید شامل شکل / طراحی و الگوی روی چینی است . این عوامل بسته به دوره ای که در آن تولید شده تغییر خواهند کرد .

 • پیش از دهه 50 ، بیشتر صفحات چینی گرد بودند ، به استثنای برخی از قطعات دکو هنر در دهه 1920 .
 • به طور کلی ، چینی یا دارای بشقاب های حاشیه دار یا کوپه ای است .  حاشیه بشقاب حاوی یک دایره دوم است که درون بشقاب- قرار دارد ، در حالی که بشقاب های کوپه ای از نظر شکل یک قطر دارند .
2 . الگوهای موجود در چینی خود را با نمونه های آنلاین مقایسه کنید .

این امر می تواند به ویژه هنگامی که شما تولید کننده چینی خود را نمی شناسید مفید باشد ، زیرا بسیاری از الگوهای منحصر به فرد برای تولید کنندگان خاص هستند . شما می خواهید مطمئن شوید که ویژگی های منحصر به فرد ، مانند کار گوشه ای و شکوفایی های هنری ، بین الگوها یکسان هستند .

 • دو نمونه از طرح های شرکت های ویژه شامل Haviland ، که به چینی با طرح های نرم و گلدار معروف بود .
 3 . به دنبال سازگاری و ارزیابی کیفیت در ست ها باشید .

یک مجموعه کامل اغلب بیش از یک قطعه واحد ارزش دارد . با این حال ، قطعات مختلف که الگوهای مشابه دارند ، اغلب به عنوان بخشی از یک مجموعه اشتباه گرفته می شوند . بیشتر مجموعه ها معمولاً در سراسر ، از جمله مرزهای مشابه ، کار گوشه ای ، شکل و الگوی سازگار هستند .

 • در حین بررسی ثبات ، شانس مناسبی برای استفاده از کیفیت نیز خواهید داشت . یک مجموعه ایده آل در هر دو الگوی و رنگ مطابقت دارد .
 • لعاب و ساخت و ساز نیز روش خوبی برای تعیین کیفیت است . لعاب نباید حباب یا ترک خورده باشد ، و قطعات باید کاملاً مسطح باشند تا وقتی روی میز قرار بگیرند جلوه خوبی داشته باشند .
4 . به دنبال یک تمبر یا مهر مارک باشید .

این ساده ترین روش برای شناسایی تولید کننده ظروف آنتیک شماست ، اگرچه در بسیاری موارد تمبر ممکن است محو شده یا خراب شود . هنگامی که سازنده را می شناسید ، می توانید تعدادی از قطعات را بصورت آنلاین جستجو کنید .

 • تمبر پشت معمولاً در قسمت پایین ظروف یافت می شود . به دنبال علامتی باشید که روی قطعه نقاشی شده ، تحت تأثیر قرار گرفته و یا برچسب خورده باشد .
 • تمبرهای برگشتی می توانند بسیار اندک باشند ، اما اینها معمولاً شامل نوعی نماد ، نام سازنده و احتمالاً اعدادی هستند که نشانگر کلاس یا تاریخ قطعه است .
 • یک راه خوب برای یافتن مقدار تقریبی قطعه شما جستجو برای یافتن یک قطعه یکسان یا تقریباً یکسان در حراج آنلاین برای دیدن تعداد موجود آن است . با این حال ، این تقریباً ممکن است بسیار متفاوت از یک ارزیابی کننده حرفه ای باشد .
 • اگر فهمید که ظروف غذاخوری شما با ارزش است ، ممکن است بخواهید آن را پیش یک ارزیابی کننده حرفه ای ببرید تا بتوانید ارزش دقیق آن را تعیین کنید .
 • اگر تمبر در پشت ظروف غذاخوری شما غیرقابل توصیف است ، می توانید نشانه های آن را با موارد قابل مشاهده در ظروف مشابه در یک فهرست عتیقه در کتابخانه محلی خود یا یک فهرست الکترونیکی به صورت آنلاین مقایسه کنید .
5 . از روندهای تاریخی به نفع خود استفاده کنید .

برخی از طرح های تاریخی محبوب تر از سایرین در طول تاریخ بودند . به عنوان مثال ، ظروف غذاخوری از سال 1900 – 1920 اغلب دارای الگوهای گلدار بنفشه ، رنگهای پاستلی بود . سایر روندهایی که ممکن است در شناسایی ظروف آنتیک به شما کمک کند عبارتند از :

 • طراحی های 1920 – 1940 ، که اغلب رنگ های روشن و اشکال هندسی را نشان می داد . رنگ های پاستلی در این زمان هنوز هم تا حدودی محبوب بودند ، همچنین تکه های عاجی رنگ یا کرم های سفید با حاشیه طلایی و نقره ای .
 • طرح هایی از سال 1940 – 1950 ، که بیشتر به رنگ های  مانند قرمز ، آبی و سبز تکیه داده بودند . پاستل در این دوره نادر بود . شکل محبوب ترین در این دوره ساده و روان بود .
 • طرح هایی از سال 1950 – 1970 بندرت طلا و جواهر داشتند ، زیرا اختراع اخیر مایکروویو این کار را غیر عملی کرد . پاستل ها به محبوبیت بازگشتند اما نسبت به قبل از محبوبیت کم تری برخوردار بودند .
6 . از منابع کتابخانه یا کتابفروشی استفاده کنید .

تصاویر دیجیتالی می توانند از نظر کیفیت پایین و یا بررسی دقیق آن با مشکل روبرو شوند ، بنابراین ممکن است بخواهید از یک کتابخانه یا بخش عتیقه / مجموعه در فروشگاه های محلی خود بازدید کنید . با استفاده از منابع موجود در این مکان ها ، می توانید ظروف آنتیک خود را با سایر قطعات مقایسه کنید تا در شناسایی آنها نیز کمک کنید .
کتابخانه محلی شما ممکن است بخش خاصی را به هنرها و مجموعه ها اختصاص دهد . این ممکن است بهترین مکان برای شروع تحقیقات شما باشد .

7 . یک دوره احتمالی را ایجاد کنید که در آن ظروف شام شما تولید شد .

گاهی اوقات یک قطعه می تواند به نظر برسد که در چند دوره مختلف بوده است . اما وقتی انتخاب های خود را به تعداد معدودی محدود کنید ، می توانید قطعه خود را با دیگران در آن دوره مقایسه کنید . اگر به بسیاری از شباهت ها توجه کنید ، احتمالاً خوب است که قطعه در آن دوره تولید شود .
در بعضی موارد ، مهر و موم در قسمت پایین پشت ظروف آنتیک شما ممکن است تاریخ دقیق تولید آن را به شما بدهد . این می تواند در تحقیقات شما به میزان قابل توجهی کمک کند .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست