لوازم قدیمی

برای فروش لوازم قدیمی خود با ما تماس بگیرید 

وسایل شیشه ای رنگی که در بسیاری از مناطق مورد توجه قرار گرفته اند ، در رنگهای و طرح های مختلف در بازارها و فروشگاههای رده بالا موجود است.

چه از مغازه های مجلل بازدید کنید و چه از یک بازار در فضای باز بازدید می کنید ، اگر از آن افرادی هستید که ساعت ها در بازار می گردید پس خارج شدن شما از آنجا مدتی طول می کشد . پوشیدن کفش راحت از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما این موارد را نیز در نظر بگیرید: یک چتر در صورت بارش باران ، آب و میان وعده ، یک چرخ دستی یا کالسکه خالی برای حمل وسایل ، وجه نقد برای پرداخت . همچنین اگر می خواهید مبلمان مخصوص ، فرش یا آثار هنری خاص خریداری کنید ، ایده خوبی است که لیستی از ابعاد مربوط به اتاق را بنویسید.

یک برنامه درست کنید

سعی کنید طرحی را برای حداکثر بهره وری تدوین کنید. اگر می خواهید به یک بازار بزرگ یا بازار در فضای باز بروید ، به برنامه آنها یک نگاه بندازید تا بتوانید برنامه ای با حداقل تلف شدن وقت بریزید .

مشخصات و ویژگی های وسیله مورد نظر را یادداشت کنید و آن را در موبایل یا دتفترچه خود در دست داشته باشید چون ممکن است زمان کمی طول بکشد تا شما وسیله مورد نظر را پیدا کنید و بعد از می توانید آن  را راحت بررسی کنید .

زود شروع کنید

وقتی نوبت به خرید لوازم قدیمی می رسد ، اولین نفری که آنرا پیدا کند آن را می خرد . سعی کنید به محض باز شدن به یک فروشگاه یا بازار بروید و اگر به نمایشگاهی می روید که فقط روزهای محدودی دارد ، در همان ابتدا به آنجا بروید.

باران

خرید در بازار و در فضای باز مشکلاتی مثل بارش باران را در پی دارد . ممکن است زمین  گل آلود شود (چکمه کمک خواهد کرد!) ، اما بازار جایی است که می توان برخی از بهترین لوازم قدیمی را معامله کرد. از آنجا که تعداد افراد مراجعه کننده به بازارهای هفتگی کم است ( البته در برخی جاها ) دلالان با بهترین قیمت از شما استقبال می کنند البته نه همه آنها .

در حالی که ما توصیه می کنیم لیستی از موارد یا سبک های مورد نظر خود را ایجاد کنید تا بتوانید در هنگام خرید آنها را بررسی کنید ، بهتر است ذهن خود را آماده نگه دارید . شما هرگز نمی دانید چه می یابید – و آن اکتشافات غیر منتظره می تواند سرگرم کننده تر از همه باشد.

نقره ، به ویژه استرلینگ واقعی ، به لطف جذابیت همیشگی ، در بازارهای عتیقه نسبت بقیه لوازم از فروش بیشتری برخوردارند . از خرید یک قطعه لکه دار و غر شده ، که به راحتی می توانید در خانه آنرا از بین ببرید و صاف کنید ، نترسید .

روی جزئیات متمرکز شوید

شاید واضح به نظر برسد ، اما حتماً به هر چیزی که می خواهید بخرید نگاهی دقیق بیندازید. یک خراش کوچک روی گلدان سرامیکی ممکن است به شخصیت آن ارزش بیافزاید . اما یک سفره آغشته به مربا هیچ ارزش معنوی ندارد و به یاد داشته باشید ، بیشتر فروش ها نهایی است و فروشنده آنها را تعویض نمی کند .

در نقص ها پتانسیل پیدا کنید

با چند به روزرسانی آسان ، حتی یک قطعه بی مصرف را می توان به چیزی زیبا تبدیل کرد. یک صندلی لکه دار می تواند مجدداً تراشیده شود . نقره لکه دار می تواند درخشان شود. چوب ضمخت و کدر قابل جلا دادن است . تمام چیزی که طول می کشد کمی دید ، صبر و خلاقیت است.

در اولین فروشگاه یا غرفه ای که بازدید می کنید خریداری نکنید

بسیاری از فروشندگان کالاهای مشابهی را ارائه می دهند ، بنابراین ممکن است در جای دیگر چیزی مشابه و با قیمت بهتری پیدا کنید . برعکس ، اگر قطعه ای را که عاشق آن هستید و قیمتش هم مناسب است ، فوراً آن را خریداری کنید . ممکن است شخص دیگری هم آن را دوست داشته باشد و قبل از انجام کارش آن را بخرد .

نگاه دیگری بیاندازید

برای بررسی لوازم قدیمی ، از فروشگاه های های مورد علاقه خود یادداشت برداری کنید ، سپس در انتهای روز یا در آخرین روز از بازار ، به عقب برگردید . مانند روزهای بارانی ، این زمانی است که می توانید بهترین معاملات را انجام دهید . از آنجا که فروشندگان نمی خواهند کالاهای خود را انبار کنند و آن را با خود به انبار برگردانند ، احتمالاً شما با یک قیمت واقعاً عالی یک قطعه شگفت انگیز را خریداری خواهید کرد .

بحث با  فروشندگان

سوال بپرس ، اگر به چیزی علاقه دارید ، در مورد آن سؤال کنید. فروشندگان غالباً درباره آنچه می فروشند بسیار آگاه و پرشور هستند و می توانند اطلاعات مهمی را ارائه دهند یا حداقل داستانی جالب درباره یک قطعه بگویند .

مؤدب بودن و تلاش برای ایجاد رابطه با دلالان مهم است – به ویژه اگر آنها مورد علاقه شما هستند و شما قصد دارید که بازگردید .

تعیین ارزش

قیمت عتیقه می تواند بسیار روان باشد و اغلب به عوامل مختلفی وابسته است ، از شرایط این کالا گرفته تا ارتباط شما با فروشنده تا جایی که می خواهید آن قطعه را خریداری کنید. بنابراین تعیین برخی از آنچه که باید برای چیزی بپردازید ، عملی است. در زیر ، نحوه تفکر خریدار باهوش تر را تجزیه می کنیم.

چشم خود را آموزش دهید

هنگامی که در دنیای لوازم قدیمی شروع به گشتن می کنید ، می توانید یک منحنی شیبدار یادگیری داشته باشد ، بنابراین صبر و پشتکار را تمرین کنید. هرچه خرید و تحقیق بیشتری انجام دهید ، بهتر می توانید در تعیین چیزی که ارزش دارد ، شرکت کنید . موارد را انتخاب کنید ، از فروشندگان سؤال کنید و قیمت ها را در مغازه ها مقایسه کنید .

بپرسید که چه چیزی برای شما ارزش دارد

گرچه ممکن است یک قیمت وجود داشته باشد ، یک قطعه فقط ارزش آن را دارد که مایل باشید هزینه آن را بپردازید. در صورت نیاز به یک مرجع ، یک جستجوی سریع آنلاین به شما کمک می کند تا موارد مشابه را که در جاهای دیگر می فروشند ، پیدا کنید.

سند بخواهید

در مورد لوازم گران قیمت ، از فروشنده بخواهید که این قطعه از کجا آمده و در صورت وجود هرگونه اسناد و مدارک موجود از فروشنده درخواست کنید تا آنها را ببینید . توجه داشته باشید که فروشندگان در بازارها یا نمایشگاههای خارجی احتمالاً این اطلاعات را ندارند ، اما خانه های حراجی و فروشندگان مشهور سطح بالا باید سوابق مربوط به مکان قبلی را داشته باشند .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست