کتابخانه

کتابخانه : راهنمای کامل خرید کتابخانه

کتابخانه ها از جمله مفیدترین اثاثیه ای است که تاکنون در اختیار داشته اید . آنها نه تنها مجموعه رمان های شما را سازماندهی می کنند ، بلکه به عنوان مکانی برای نمایش آثار هنری و لوازم تزئینی نیز کار می کنند .

با اضافه کردن چندسطل یا سبد ، آنها را نیز به مکانی مناسب برای قرار دادن لوازم تحریر نیز تبدیل می کنید . به درستی انتخاب کنید ، و سال آینده (یا حتی دهه ها) کتابخانه خود را در اختیار دارید . در اینجا چند نکته برای یافتن بهترین قفسه کتاب برای خانه شما آورده شده است .

سبک

این که بخواهید فقط چند قفسه را برای نمایش دکوراسیون دوست داشته باشید یا می خواهید یک کتابخانه کوچک را تهیه کنید ، وقتی نوبت به انتخاب سبک کتابخانه خود می رسد ، خودتان را با ده ها گزینه مواجه خواهید کرد . برخی از رایج ترین سبک ها عبارتند از:

 • استاندارد : آنها به طور معمول از چوب یا ام دی اف ساخته شده اند و با قفسه هایی به طور مساوی با فاصله یا قابل تنظیم و یک قاب پشتی طراحی شده اند.
 • فرانسوی : ظریف تر از یک قفسه کتاب استاندارد است که دارای یک پشت باز و قفسه هایی است که اغلب از شیشه ساخته می شوند . اگر یک قفسه استاندارد برای عملکرد طراحی شده باشد ، یک طرح خاص در مورد شکل آن است .
 • نردبان یا لاغر : کتابخانه نردبانی به سبک نردبان به گونه ای طراحی شده اند که به دیوار تکیه دهند ، غالباً با قفسه های “پله ای” که به تدریج در اندازه از سطح زمین بالا می روند.
 • گوشه : قفسه های کتاب گوشه ای با زاویه ای درست ساخته شده اند ، و آنها را به شکل ایده آل برای فیت شدن در کنج اتاق طراحی کرده اند .
 • مکعب : کتابخانه مکعبی هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی تقسیم می شوند تا بخش هایی مکعب مانند ایجاد شود که برای قراردادن هر دو کتاب و سبد های ذخیره سازی مناسب است .
 • داخلی : اگر می خواهید یک دیوار (یا اتاق) از قفسه های کف تا سقف ایجاد کنید ، قفسه های داخلی ساخته شده راهی برای پیش روی شما هستند . با این حال ، این سبک فقط به رفتن به فروشگاه نیاز ندارد . برای ایجاد یک نقشه سفارشی برای فضای خود ، باید با پیمانکار همکاری کنید .
اندازه

سایز شاید مهمترین عاملی باشد که هنگام خرید یک قفسه کتاب در نظر بگیرید ، زیرا تعیین می کند که قفسه ها چگونه به نظر می رسند و در فضای شما کار می کنند . در اینجا چند مورد وجود دارد که باید در نظر بگیرید :

 

 • ارتفاع : قد بیشتر کتابخانه ها از سه تا هشت پا بلندتر است . هنگام انتخاب ارتفاع ، نگرانی های زیبایی شناختی و عملی را در نظر بگیرید. قفسه های بلند که اکثر دیوارها را پر می کنند ، معمولاً گران تر و رسمی تر به نظر می رسند . با این حال ، موارد کوتاهتر قابلیت اضافه شده یک سطح قابل استفاده در قسمت بالا را ارائه می دهند . به عنوان مثال ، این امر به عنوان یک کابینت رسانه ای ، بوفه یا فضای کار دو برابر است .
 • عرض : عرض قفسه کتاب شما باید نسبت به ارتفاع در نظر گرفته شود . اگر یک قفسه بلند را انتخاب کنید ، خرید چندین واحد باریک به جای یک واحد بزرگ ، انعطاف پذیری بیشتری را برای اضافه کردن یا تفریق فضای ذخیره سازی در صورت نیاز ارائه می دهد . اگر شما یک واحد کوتاه تر را انتخاب می کنید ، انتخاب چیزی گسترده باعث می شود قطعه حساس تر شود .
 • عمق : بیشتر قفسه ها حداقل 12 اینچ عمق دارند تا بتوانند فضای کافی برای انبار داشته باشند ، اما برخی از قفسه های کتاب به خصوص نردبان یا سبک های خمیده قفسه های باریک تری دارند . قبل از خرید ، آنچه را که در قفسه کتاب خود ذخیره می کنید ، در نظر بگیرید .
 • فضای بین قفسه ها : اگر قفسه های روی قفسه کتاب شما ثابت است ، حتما فضای بین آن ها را اندازه بگیرید تا از مناسب بودن کتاب ها و قطعات تزئینی خود اطمینان حاصل کنید . قفسه های قابل تنظیم دارای انعطاف پذیری بیشتری هستند .
عملکرد

بسته به نوع برنامه ریزی استفاده از کتابخانه خود ، ممکن است بخواهید گزینه های زیر را جستجو کنید :

 • قفسه های قابل تنظیم برای بیشترین تطبیق : یک قفسه کتاب با قفسه های متحرک انتخاب کنید. این قفسه ها به طور معمول روی میخ هایی که می توانند در یک سری سوراخ ها قرار بگیرند به حالت تعلیق در آمده اند .
 • چرخ ها : اگر قصد دارید از قفسه های خود به عنوان تقسیم کننده اتاق استفاده کنید ، یا اگر دوست دارید غالباً مجدداً از آن استفاده کنید ، یک قفسه را روی چرخ ها در نظر بگیرید . این امکان حرکت آسان از یک اتاق به اتاق دیگر را فراهم می کند .
 • تقسیم کننده اتاق : در یک خانه با ایده باز یا یک اتاق بزرگ ، یک قفسه کتاب می تواند به عنوان یک تقسیم اتاق دو برابر شود . اگر این برنامه شما است ، حتما قفسه ای را تهیه کنید که به طور خاص طراحی شده است تا روی خود بایستد . بسیاری از قفسه های کتاب باید با یک دیوار ایمن شوند و برای استفاده به عنوان تقسیم کننده اتاق مناسب نیستند .
مواد

قفسه های کتاب از انواع مواد ساخته شده است . اینها متداول ترین ها هستند :

 • چوب : قفسه های چوبی جلوه ای سنتی و قاب ثابت و ماندگار را ارائه می دهند . چوب برای کتابخانه های استاندارد ایده آل است ، زیرا می تواند وزن قابل توجهی را تحمل کند .
 • صفحه ذرات : اگر بودجه ندارید ، به دنبال قفسه های ساخته شده از ذرات یا MDF باشید که ظاهر چوب واقعی را با قیمت بسیار پایین تری ارائه می دهد . توجه داشته باشید که تخته ذرات به اندازه چیز واقعی محکم نیست ، بنابراین حتما قبل از بارگیری قفسه های خود ، محدودیت های وزن را در نظر بگیرید .
 • فلز : قفسه های فلزی می توانند فضای انبوه محکم را با حجم کمتری نسبت به چوب یا تخته ذرات ارائه دهند . این امر آن را به عنوان یک ماده ایده آل برای کسانی که نگاه ساده و معاصر را ترجیح می دهند ، ایجاد می کند .
نکات خرید

برای انتخاب بهترین قفسه کتاب برای فضای خود ، با تعیین نحوه استفاده از آن شروع کنید . از آنجا می توان فهمید که چه اندازه ، مواد و سبکی در نهایت به بهترین شکل در خانه شما کار خواهد کرد . موارد زیر را در نظر بگیرید :

 • فضای شما : با توجه به فضایی که قصد دارید قفسه کتاب خود را قرار دهید می توانید به کم کردن گزینه های خود کمک کنید . عرض ، عمق و ارتفاع منطقه را اندازه بگیرید و در هنگام خرید از آن به عنوان راهنما استفاده کنید .
 • چگونه شما از آن استفاده خواهید کرد : قبل از خرید ، ایده روشنی برای نحوه استفاده از قفسه کتاب خود داشته باشید . اگر خواننده مشتاق هستید ، قفسه های محکم می خواهید که بتواند وزن مجموعه های شما را تحمل کند . یک قفسه کتاب که بیشتر به عنوان یک صفحه نمایش عمل می کند از طرف دیگر می تواند تزئینی بیشتری داشته باشد .
 • بودجه ی شما : از آنجا که یک قفسه کتاب چیزی است که سال ها از آن استفاده خواهید کرد ، به عنوان یک سرمایه گذاری فکر کنید و با کیفیت ترین کالای موجود را خریداری کنید . اگر آرزو دارید یک قفسه کتاب داخلی درست کنید ، اما قیمت ؛ آن را از دسترس خارج می کند ، یک سری از کتاب های بلند و باکیفیت را در کنار هم در نظر بگیرید . این می تواند تأثیر مشابهی برای سرمایه گذاری بسیار کوچکتر داشته باشد .
Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع