اجاق گاز

خریدار لوازم گازی

لوازم گازی از آن دسته لوازم دست و پاگیر است که به راحتی در انباری یا زیر پله جا نمی شوند مخصوصا اگر بخاری داشته باشید که دیگر برای همیشه در تابستان انباری شما کاملا پر است و جای گاز ،فر و … را ندارید تا انبارشان کنید که شاید روزی به کار آید به همین دلیل وقتی لوازم گازی جدیدی می خرید صددرصد لوازم قدیمی را یا سرکوچه می گذارید یا در انباری فامیل آن هم اگر فضای کافی داشته باشد و گرنه در آخر آن را باید رایگان رد کنید برود اما ما اینجا هستیم که شما را از این لوازم گازی خلاص کنیم و حتی مبلغ چشمگیری را نیز بپردازیم تنها کافیست با ما تماس بگیرید .        و برای راحتی شما در خرید راهنمای مختصری برای خرید گاز قرار داده این امیدواریم به کارتان بیاید .

راهنمای خرید اجاق گاز

ما برای پخت هر چیزی در خانه از  انواع اجاق گاز استفاده می کنیم ، اما اجاق گاز در طی 5 تا 10 سال گذشته یک سری دگرگونی ها را پشت سر گذاشته است . طرح های بزرگ ، زشت و دستگیره های قلابی از بین رفته و با طرح های صاف و تصفیه شده جایگزین شده اند که می توانید با این توصیفات اجاق گاز را در یک گالری هنری جای دهید . اما این آخر ماجرا نیست ، زندگی با این مدل های جدید بسیار ساده تر است زیرا بسیار ایمن تر هستند و برخی از آنها با دوام و طول عمر بیشتری ساخته شده اند . اگر تازه به مکانی جدید منتقل شده اید و یا فقط می خواهید اجاق گاز قدیمی خود را به روز کنید ، قبل از خرید موارد زیادی وجود دارد. ما به بررسی برخی از موارد مهم می پردازیم.

به چه تعداد شعله نیاز دارید ؟

در 5 تا 10 سال گذشته گاز دو شعله برای یک خانه کافی بود   ، اما با افزایش انواع ظروف مورد استفاده ما و انواع مواد غذایی که می پزیم ، همیشه نیاز به سرخ کردن چیزی است ، در حالی که جوشاندن چیزی ، در حالی که چیز دیگری هم گرم می شود یک مقدار شلوغ کننده است . گازهای چند کاره در آشپزخانه وقت صرف شده را کاهش می دهد . امروزه می توانید اجاق گاز با سه و چهار شعله پیدا کنید . سعی کنید خودتان بفهمید که واقعاً به چه تعداد نیاز دارید. به یاد داشته باشید که انتخاب اجاق گاز با شعله های بیشتر به فضای بیشتری احتیاج دارد. اجاق گاز با 4 شعله به عمق بیشتری نیاز دارد در حالی که 3 شعله آن طول بیشتری دارد .

قبل از خرید مقدار فضای خود را اندازه گیری کنید. اندازه ظرف هایی که می خواهید از آنها استفاده کنید ، یکی دیگر از اجزای اصلی در تصمیم گیری است ، و اگر همه آنها را بخواهیم روی 4 شعله قرار بدهیم ، ممکن است فضای کافی وجود نداشته باشم پس ارزش فکر کردن را دارد .

دانستن اندازه شعله ها

فرض رایج این است که همه شعله ها ، شعله با اندازه یکسانی تولید می کنند ، اما بیشتر اوقات این کار را نمی کنند . هنگام خرید اجاق گاز بزرگ 4 شعله ، حتما گزینه های موجود را بررسی کنید . اگر کسی هستید که به دو شعله بزرگ و یکی کوچک احتیاج دارید ، ممکن است یک مدل سه شعله موجود باشد که ما آن را به شما پیشنهاد می کنیم . حتما برچسب آن را خوب بخوانید  . عامل دیگر ساخت شغله و مصالح به کار رفته است . شعله آلیاژ آلومینیوم مقرون به صرفه تر به نظر می رسد ، اما تمایل به خوردگی سریعتر از شعله برنجی دارد . هر چند آنها سریعتر خنک می شوند اما برخی ممکن است ادعا کنند که با گذشت زمان تغییر شکل می دهند .

آیا به ویژگی احتراق خودکار نیاز دارید ؟

یکی از بزرگترین نوآوری های اجاق گازهای اخیر ، احتراق است . اگر از دهه 80 و 90 ( میلادی ) از اجاق گاز استفاده کرده اید ، می دانید که ما عادت داشتیم در اطراف خود یک فندک گاز داشته باشیم. شلیک مشعل به معنی استفاده دوباره از ماشه است. اجاق گازهای امروزی ، حتی آنهایی که دارای قیمت های مقرون به صرفه هستند ، ممکن است دارای یک اشتعال داخلی باشند . یک  چرخش ساده و اجاق گاز روشن می شود.

انتخاب قالب اجاق گاز یا گاز رومیزی

اجاق گازها این روزها به دو قالب ارائه می شوند ، یکی گاز رومیزی استاندارد که امروزه نسبت به ظاهر قدیمشان بسیار پیشرفت کرده و شیک تر شده اند . اجاق گازهای معمولی که یک فر در زیر آنها قرار گرفته است و امکانات بیشتری نسبت به گازهای رومیزی دارند . گازهای رومیزی قبل از اینکه در آشپزخانه شما قرار بگیرند به جای اینکه فقط روی یک میز قرار بگیرند میتوانید آنها را در مکان های متفاوت قرار دهید .و این فقط به زیبایی شناسی کل مجموعهشما بستگی دارد که آن را چطور دیزاین کرده اید و اگر آشپزخانه خود را طوری طراحی کرده اید که جلوه و زیبایی خاصی داشته باشد . شماره گیری ها و کنترل ها روی hobtops نیز به صورت متفاوتی نصب شده اند و تمایل دارند کمی بزرگتر نیز شوند . قبل خرید گاز رومیزی ، حتما ابعاد و استانداردهای طراحی خود را بدانید .

اندازه گیری کیفیت ساخت

روزهای طراحی های ساده از جنس استنلس استیل از بین رفته است ، اجاق گازهای امروزی دارای ظاهری شیشه ای و انواع شیشه فیبر هستند . اینها نه تنها بهتر به نظر می رسند بلکه همچنین تمیز کردن و نگهداری آنها ساده تر است. البته این موضوع کمی به قیمت آن می افزاید و مطمئن شوید که مدل هایی را پیدا می کنید که از شیشه ای استفاده می کنند که خرد نمی شود .

گواهینامه ISI

علامت (ISI) گواهینامه ای است که به معنای استفاده بی خطر است . این استاندارد توسط دفتر استانداردهای هند (BIS) تعریف شده تهیه شده است . این یک امر ضروری است ، برای تقریبا همه لوازم گازی مانند اجاق گاز ، بخاری ، هیتر ، لوازم و بسیاری دیگر . اطمینان حاصل کنید که اجاق گاز یا گاز رومیزی که شما خریداری می کنید. علاوه بر این برچسب ( استاندارد ) ، ضمانت ارائه شده توسط برخی از این مدل ها را نیز داشته باشد .

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع