سینمای خانگی

خریدار سینمای خانگی

هیچ چیز مانند یک فیلم عالی ، نمایش تلویزیونی یا بازی در یک خانه دنج یک خانواده را به هم نمی رساند .

خبر خوب تغییرات بی شماری وجود دارد – از سینماهای خانگی پرمحتوا که ارزش یک کارگردان فیلم هالیوود را در لیست A دارد تا تغییرات بسیار مقرون به صرفه که می توانند در یک اتاق خواب یدکی جای بگیرند . همه گزینه های اتصال را اضافه کنید (چگونه سینماهای خانگی به راحتی محتوا را پخش کنند و / یا هر اتاق را به یک اتاق موسیقی تبدیل کنند) و سینمای خانگی شما به یک سرمایه گذاری در شادی تبدیل می شود. و راه بیش از یک قایق یا استخر.

در این راهنما مختصری از سینمای خانگی یاد خواهید گرفت .

تلویزیون

اگر در حال حاضر تلویزیون ندارید که سینمای خانگی خود را بسازید ، به آن احتیاج دارید. اگر از قبل تلویزیون دارید و تلویزیون 4K HDR نیست ، یک تلویزیون 4K را در نظر بگیرید زیرا فوق العاده هستند .

اتاق شما

برخی از سیستم های سینمای خانگی بلندگوهای بزرگی دارند ، برخی از آنها کوچک. (از نظر فنی ، کیفیت صدای بزرگتر بهتر است ، اما مارک های خاصی اسپیکرهای کوچک و متوسط ​​را ارائه می دهند که علی رغم اندازه آنها ، بسیار با کیفیت هستند) نکته: با توجه به اندازه ، طراحی و ترجیحات اتاق و سبک خود ، در مورد آن فکر کنید. بلندگوهای چه اندازه را از منظر دکور می خواهید ، که باعث انتخاب انتخاب گیرنده شما نیز می شود. (P.S. برخی بلندگوهای بزرگ به طور جدی جذاب هستند ، بعضی از بلندگوها بسیار باهوش هستند و بعضی از آنها برای مخفی کردن دیوارها و سقفها ساخته شده اند.)

سیستم سینمای خانگی چیست ؟

بدیهی است که از یک تلویزیون یا پروژکتور بهره می برد . اما اگر شما به یک سیستم سینمای خانگی مثل یک نمایش برادوی فکر می کنید ، از تلویزیون گرفته تا ساندبار همه چیز باید درجه یک باشد تا بتوانید از نمایش لذت ببرید .

به طور معمول ، یک سیستم سینمای خانگی اجزای زیر را شامل می شود :

تلویزیون یا پروژکتور و صفحه نمایش.

یک منبع ویدیویی (مانند سیگنال یا پخش کننده Blu-ray.)

گیرنده سینمای خانگی. (از کجا سرچشمه قدرت و مغز است. همچنین آنچه همه چیز به آن متصل می شود.)

بلندگوها از جمله (اما محدود به آن) نیست: بلندگو مرکزی ، بلندگوهای رو به جلو و چپ ، بلندگوهای عقب راست و چپ ، بلندگوهای جلوه ویژه برای Dolby Atmos و ساب ووفر یا دو.

 

تلویزیون یا پروژکتور و صفحه نمایش

یک تصویر زیبا برای سینمای خانگی مهم است ، و ما نمی توانیم به اندازه کافی بگوییم: بزرگتر بهتر است. خط پایین: ما اکیداً توصیه می کنیم با تلویزیون 4K HDR بروید ، و اگر می توانید OLED را تحمل کنید ، حتی بهتر. (راهنمای خرید تلویزیون ما همه را توضیح می دهد.)

اگر شما یک اتاق خاص را به تنهایی به یک سینمای خانگی اختصاص داده اید ، این نه تنها واقعاً هیجان انگیز است ، به این معنی است که می توانید با یک پروژکتور و صفحه نمایش که 8 فوت یا بیشتر از آن برای تصاویر واقعی مانند تئاتر اندازه گیری می کند ، واقعاً بزرگ شوید. جدیدترین پروژکتورهای 4K امروزه ، تیغ های تیز و ساکت هستند. به طور معمول ، پروژکتور در سقف در قسمت عقب اتاق نصب شده است ، و صفحه نمایش ثابت باقی می ماند یا ساخته شده است تا مانند سایه پنجره موتوری پنهان شود. (بعضی اوقات پرده های فیلم خودکار را به مخلوط اضافه می کنیم.)

منابع ویدئویی

نمایش ها و فیلم های موردعلاقه شما می توانند علاوه بر جعبه تنظیم بالا ، از هر تعداد دستگاه دریافت کنند. پخش کننده های Blu-ray و پخش کننده های رسانه ای 4K به شما تجربه تماشایی شگفت انگیز و صدای بسیار غنی سینمای خانگی را می دهند و همین مورد در مورد دستگاه هایی مانند Apple TV و Roku نیز صادق است که از لیست گسترده ای از ارائه دهندگان به اینترنت متصل می شوند و محتوای را پخش می کنند. (به عنوان مثال ، Netflix ، HBO GO ، Hulu). همچنین ، بر خلاف برخی از تلویزیون های قدیمی ، دستگاه هایی مانند Apple TV و Roku هر زمان که برنامه ها ، بازی ها و / یا نمایش های جدید در دسترس باشند ، به طور خودکار خود را به روز می کنند.

بلندگوهای سینمای خانگی

وقتی صحبت از صدا می شود ، منطقی است که ابتدا بلندگوهای خود را انتخاب کنید ، زیرا انتخاب بلندگو شما به تعیین انتخاب گیرنده شما کمک می کند. بلندگوهای بزرگ به قدرت زیادی احتیاج دارند ، بلندگوهای کوچک به قدرت کمتری نیاز دارند . همچنین ، بلندگوهای بیشتر بدان معنی است که شما نیاز به کانال های بیشتری در گیرنده خود دارید که این خودش بحثش جداست .

به چند بلندگو احتیاج دارید

بستگی دارد. باز هم ، وقتی صحبت از صدا می شود ، بیشتر بهتر است ، و به معنای واقعی کلمه ده ها ترکیب بلندگو وجود دارد که می توانند صدای واقعی سینمای خانگی را ایجاد کنند. تئاتر خانگی سنتی شامل 5 بلندگو است: بلندگو مرکزی ، یک بلندگو چپ و راست ، دو بلندگو عقب چپ و راست و البته ساب ووفر. یک تنظیم معمولی به این شکل است :

بلندگو مرکزی ، جایی که بیشتر گفتگوها از آنجا تهیه می شوند ، باید درست در زیر تلویزیون مستقر شوند. (اگرچه برخی بلندگوهای مرکز دیواری در بالای تلویزیون زندگی می کنند.) بلندگو سمت چپ به سمت چپ و راست به راست می رود. دو بلندگو عقب در پشت اتاق ، پشت مخاطب مشاهده قرار داده شده و یا نصب شده اند. معمولاً بلندگوهای چپ و راست جلو از بلندگوهای عقب چپ و راست بزرگتر هستند.

بلندگوهای بزرگ یا بلندگوهای کوچک

ده تا 20 سال پیش ، بیشتر مشتریان سینمای خانگی در حال خرید بلندگوهای کوچکتر بودند. این روزها ، همه چیز در مورد کیفیت صوتی است – صدای سینمای بزرگ ، معتبر از طریق بلندگوهای بزرگ کف سازی ، بر خلاف قفسه کتاب یا بلندگوهای داخلی . به طور معمول می گویم بزرگتر بهتر است ، اما به هر صورت ، در مورد ترجیحات شخصی و دکوراسیون اتاق شما تصمیم میگیرید .

در آخر اینکه بسیاری از سبک های مختلف وجود دارد که شما میتوانید براساس آن سینمای خانگی خود را نظم دهید که به سلیقه شما بستگی دارد .

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع