ظروف چینی

خریدار ظروف چینی

عروس ها زمان خرید سرویس چینی جهیزیه خود بسیار هیجان زده هستند و ممکن است به خاطر این هیجان یا تحت فشار فروشندگان غیر منصف و اطرافیان و به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات دقیق از نکات کلیدی انتخاب غافل بمانند. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به ده اصل کلیدی در خرید سرویس چینی جهیزیه اشاره کنیم ، محصولاتی دوست داشتنی که شاید بیش از هر کالای مصرفی دیگری سالها میهمان خانه های شما باشند.

طرح و شکل ظاهری ظروف

اولین مورد طرح و شکل ظاهری ظروف است؛ طراحان و تولیدکنندگان ظروف غذاخوری، ایده‌های جدید و جذابی ارایه می‌کنند تا ظروفی با شکل ظاهری زیبا روانه بازار شود. در گذشته بشقاب‌ها شکلی گرد داشتند و در کنار آن‌ها دیس‌هایی بیضی شکل قرار می‌گرفت. ولی امروزه سبکی نو در طراحی ظروف سرو مشاهده می‌شود و آن هم تولید بشقاب‌های مربع و مستطیل‌شکل است. رنگ و طرح ظروف باید به شکلی خاص و منحصربه‌فرد باشد که نه‌تنها اشتهای شما را به غذا زیاد کند بلکه جلوه و جذابیتی به میز سرو شما ببخشد. اگر شما فردی هستید که اشتهای زیادی به غذا دارید، توصیه می‌کنیم از ظروفی که رنگ‌های شاد دارند استفاده نکنید.

اگر به ظروف چینی که تا امروز در بازار بوده توجه کرده باشید می‌بینید که رنگ طلایی و نقره‌ای‌ برای طراحی سرویس‌ غذاخوری بسیار استفاده می‌شوند. زیرا طرح‌ها و نقوش طلایی یا نقره‌ای روی زمینه‌ی سفید بسیار جلوه‌گر هستند و برای مهمانی‌های رسمی و خاص بسیار کاربردی خواهند بود. برای مصارف روزانه در منزل، پیشنهاد ما به شما انتخاب ظروفی با شکل گرد و بیضی است که طرح و نقش زیادی ندارند؛ زیرا در طول روز مجبور هستید که به دفعات، ظروف را بشویید. گاهی به دلیل کمبود وقت ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید و این امر در استفاده‌های مداوم باعث می‌شود طرح روی آن‌ها پاک شود. دلیل انتخاب ظروف گرد هم سهولت در شست‌وشوی آن‌ها در شستن با دست است. زیرا نگران لب‌پر شدنشان نخواهید بود.

استاندارد و سلامت مواد اولیه

نکته‌ی دوم توجه به بهداشت و سلامت مواد اولیه برای تولید ظروف است. وقتی ظروف چینی گرم می‌شوند یا در آن‌ها غذای داغ سرو می‌شود، درصورتی‌که از مواد اولیه‌ی غیراستاندارد ساخته شده باشند باعث ایجاد واکنش‌های شیمیایی مضر برای بدن خواهد شد. لعاب به‌کار رفته در ساخت ظروف باید از بهترین نوع بوده و تمام استانداردهای لازم را داشته باشد.

کیفیت ساخت ظروف

مورد سوم کیفیت ساخت ظروف غذاخوری چینی است که بسیار حائز اهمیت است. اگر وزن ظروف شما خیلی زیاد باشد، در جابه‌‍جایی و جای‌گذاری شما را دچار مشکل خواهند کرد. لعاب به‌کاررفته روی ظروف هم باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد و هم دربرابر حرارت و ضربه دچار ترک‌خوردگی نشود.

معرفی انواع سرویس چینی

در رابطه با انواع سرویس چینی می توان به تعداد بالا و متنوعی از تعداد پارچه های آنها اشاره کرد. به طور کلی باید گفت که سرویس های چینی ای که امروزه در بازار موجود هستند در انواع 28، 102، 27، 8، 108، 98، 30، 35، 5، 29، 90، 6، 91، 26، 17، 48، 24، 18، 20، 7 و 32 پارچه دیده می شوند. شما می توانید بر اساس بودجه، نیاز و تعداد افراد خانواده خود یکی از این انواع را انتخاب نمایید.

معرفی برندهای مطرح سرویس چینی

معمولا برندهایی که به تولید و فروش ظروف و سرویس های چینی می پردازند بسیار متنوع و گوناگون هستند. با این حال می توان مطرح ترین برندهای سرویس چینی را اینگونه نام برد: چینی زرین ایران، سیلیکا، آکسفورد، چمپکس، بنتاتی، والری، ویلروی اند باخ، مقصود و…

سرویس چینی مهمان چند پارچه بهتر است ؟

نکته مهمی که در هنگام انتخاب سرویس چینی پذیرایی باید به آن توجه داشته باشید تعداد تکه های موجود در سرویس است که به صورت عام می گوییم سرویس چینی چند پارچه است. من به شما پیشنهاد میکنم بجای خرید سرویس چینی 18 نفره یا 24 نفره، یک سرویس چینی 12 نفره انتخاب کنید اما در کنار آن حتماً یک یا دو ست سرویس غذاخوری 6 نفره هم خریداری کنید.

ممکن است شما به تعداد نمکدان یا ظرف سوپ خوری بیشتر هیچ گاه نیاز پیدا نکنید اما حتماً به تعداد بیشتر بشقاب پلوخوری و خورشت خوری یا بشقاب سالاد خوری نیاز پیدا خواهید کرد.

خاص باشید

خاص ترین طرح های سرویس چینی پذیرایی طرح هایی است که طلاکوب یا نقره کوب باشند. سرویس چینی های طلایی یا نقره ای علاوه بر ظاهر سلطنتی و زیبای خود برای یک مهمانی رسمی گزینه بسیار خوبی هستند.

سعی کنید از طرح های ساده تر استفاده کنید که در همه زمان ها طرفدار دارد.

البته این سادگی در حدی نباشد که سرویس شما مانند سرویس چینی هتلی ساده و بدون هیچ طرحی باشد. فراموش نکنیم ما در حال خرید سرویس چینی برای منزل هستیم و می بایست کاردکرد آن را نیز مدنظر داشته باشیم.

میزان سفیدی

میزان سفیدی چینی نشان از کیفیت مواد اولیه و تولید دارد، اگر شما بشقابی ساده از چند برند را کنار هم قرار دهید با نگاهی دقیق متوجه تفاوت طیف رنگ سفید و ضمینه هر کدام خواهید شد، در نتیجه هر چه رنگ چینی به سفید نزدیک تر باشد، با کیفیت تر است. برندهای مختلف موجود در بازار ایران کیفیت های متفاوتی از سفیدی را ارائه می کنند، برخی به رنگ طوسی و خاکستری تمایل دارند و بعضی به سفید نزدیک ترند. با کنار هم قراردادن هر کدام میتوان میزان سفیدی و تفاوت رنگ آن ها را تشخیص داد.

در میان تمام برندهای تولید ایران با قطعیت می توان گفت که زرین ایران بهترین کیفیت تولید چینی و سفیدترین رنگ ممکن را تولید میکند. در میان تمام ظروف تولید چینی زرین ایران، سری شهرزاد (FDC) سفیدترین، شفاف‌ترین و سخت‌ترین بدنه چینی در دنیا را دارد، FDC با درجه سپیدی 91%، سختی بدنه 7/5 و سختی لعاب 5/5 موهس، شفافیت و نورگذری بی نظیر از جمله مرغوب ترین بدنه ظروف چینی در جهان به حساب می آید. این چینی حاصل تلاش پنج ساله تیم تحقیق و توسعه چینی زرین ایران می باشد. این محصول،‌ با شماره 88626 به عنوان اختراع به ثبت رسیده و برای نخستین بار در سال 2015 در نمایشگاه فرانکفورت آلمان از آن رونمایی شد.

وزن بر اساس ضخامت و قطر

حتما هر چه یک ظرف سبک تر، استفاده از آن راحت تر پس بر اساس این فرمول وزن یکی از مهمترین شاخص های تشخیص کیفی و انتخاب نهایی محصول چینی است. اما تنها سبکی یک محصول تعیین کننده وزن کم آن نیست بلکه قطر آن هم مهم است بخصوص در ظروفی که برجستگی هایی روی آن ها کار شده که در نهایت قطر اولیه ظرف را بیشتر میکند.

پس دقت کنید که چه انتظاری از میزان سبکی یک محصول دارید چرا که هر قطعه، مدل و طرحی امکان دارد که قطر متفاوتی داشته باشد که بتوان محصول نهایی را زیباتر کند. پس معیار وزن بر اساس قطر بهترین میزان برای تعیین سبکی و سنگینی یک ظرف چینی است.

بطور مثال سری رادیانس از چینی زرین ایران نقوش برجسته منتظم و ملایم روی بدنه خود دارد که کمی به قطر و ضخامت ظرف اضافه می کند ولی وزن نهایی محصول سبک و قابل قبول است.

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع