بوفه

خریدار بوفه

بوفه یکی از عناصری است که در خانه های ایرانی به وفور دیده می شوند. معمولا به نمایش گذاشتن ظروف تزیینی و ظروف پذیرایی خاص در انواع بوفه و ویترین انجام می شود. نباید فراموش کرد که بهترین فضا برای استفاده از بوفه و ویترین، دکوراسیون پذیرایی و غذاخوری است. با توجه به سبک انتخابی در دکوراسیون منزل و همینطور نوع مبلمان باید به نوع ویترین انتخاب شده هم توجه کنید.

برای دکوراسیون به سبک مدرن، باید از نوعی بوفه و ویترین استفاده کنید که ساده تر بوده و تزیینات زیادی نداشته باشند. خطوط ساده و منظم، از ویژگی های سبک مدرن است. بوفه مدرن می تواند تنها دارای طبقاتی ساده برای نمایش ظروف یا وسایل دکوری شما باشند و تمرکز بیشتر را روی نمایش محتویات بوفه و ویترین بگذارند و نه تزیینات بوفه و ویترین.

چيدمان ظروف کوچک تر در ويترين

براي اضافه کردن ساير ظروف که اکثرا هم کوچک تر هستند، بايد به يک نکته دقت نماييد. اين که شما چه زمان هايي از اين آن ها استفاده مي کنيد. آيا ظروفي هستند که فقط در زمان مهماني و مناسبت ها استفاده مي شوند و يا ممکن است چندين بار در طول هفته به آن ها نياز داشته باشيد. اگر گزينه اول انتخاب شماست، بهتر است بشقاب ها را از کوچک به بزرگ و به صورت عموري قرار دهيد. براي اين کار هم مي توانيد از پايه هاي آماده استفاده کنيد و هم آن ها را به صفحه پشتي ويترين تکيه دهيد. دقت کنيد که به درستي در پشت ظروفي که در مرحله اول چيده بوديد قرار گيرند. در مورد جاي بوفه در پذيرايي بايد گفت: يکي ديگر از قسمت هايي که مي توانيد ويترين و بوفه هاي کوچک خود را قرار دهيد در فضاي نشيمن و پذيرايي ما بين يکي از مبلمان تک نفره و مبل سه نفره است، توجه داشته باشيد که اين ترفند تنها براي فضاهاي نسبتا بزرگ قابل اجرا ست و براي فضاهاي کوچک چندان مناسب نيست.

ابعاد و محدوده منزلتان را در نظر داشته باشید

بوفه ها با قامت کوتاه تری در طراحی های امروزی ساخته میشود که مناسب خانه های کوچک است و میتوان در بالای بوفه از یک تابلو زیبا استفاده کرد تا دکوراسیون پذیرایی شما تکمیل و جلوه زیباتری بگیرد. اگر خانه شما فضای لازم برای یک بوفه بزرگ را ندارد از آن استفاده نکنید زیرا علاوه بر اینکه جلوه زیبایی به ظروف نمی دهد بلکه مزاحم و جای زیادی را از منزلتان را به خودش اختصاص می دهد بعداز خرید یک مدل بوفه و ویترین شیک و مناسب باید در مورد محل قرار گیری آنها در خانه خود تصمیم گیری کنید. همانطور که در بالا گفتم، از آنجایی که بوفه ها جای زیادی از فضای اتاق را اشغال می کنند بهتر است آنها را فقط در مکان هایی قرار بدهید که اطراف آنها خلوت تر است. قرار دادن بوفه ها در مکان هایی که به فضای ذخیره سازی نیاز دارند ایده بسیار خوبی خواهد بود. در بعضی مواقع قرار دادن بوفه در آشپزخانه می تواند به زیبایی دکوراسیون این مکان دوچندان اضافه کند و  از طرفی دسترسی آسان تر به ظروف را ممکن می سازد.

طرح و جنس بوفه :

جنس بوفه ها معمولا از نوع چوب ، ام دی اف  برنز و … است که با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیون منزل انتخاب می‌شود . بعضی از انواع بوفه ها دارای شیشه هستند و  قفلی در آن تعبیه شده که برای محافظت بیشتر است . بر روی بعضی از آنها در داخل و در قسمت پشت بوفه ، آیینه نصب می شود تا پشت وسایل تزیینی هم قابل مشاهده باشد . این بوفه و ویترین ها به ویترین های فرانسوی معروف هستند که از محبوبیت بیشماری برخوردار می باشند و از ویترین هایی که دارای طرح های ساده تر و بدون شیشه هستند در خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک استفاده می کنند .

طرح دیگر بوفه بوفه های دارای کشو هستند که می‌توان سرویس های قاشق و چنگال را در آن قرار داد . این ویترین و بوفه کوچک تر هستند و از آن می‌توان در کنار میز ناهارخوری برای دسترسی بیشتر به ظروف و ست قاشق و چنگال استفاده کرد . بوفه چوبی و ام دی اف از محبوبیت و کاربرد بیشتری برخوردار هستند . برنز و برنج هم برای خانه های بزرگ و مبلمان کلاسیک کاربرد فراوانی دارند و زیبایی و شکوه خاصی به منازل می بخشند . بوفه ها با قامت کوتاه تری در طرح های امروزی ساخته شده اند  که برای خانه های کوچک گزینه خوبی هستند .

ويترين به سبک کلاسيک

ويترين کلاسيک داراي چوب برش خورده و تزيينات کار شده بسياري با خطوط منحني است که به شکوه و وقار دکوراسيون پذيرايي و غذاخوري خانه شما مي افزايد. زماني که از بوفه سبک کلاسيک و با تزيينات استفاده مي کنيد حتما سبک خانه خود را در نظر داشته باشيد. دکوراسيون خانه با تجملات بسيار که از وسايل قديمي و با ارزشي تشکيل شده است، را مي توانيد به خوبي مديريت کنيد. مقداري از اين وسايل که قابليت قرارگيري و نمايش در ويترين دارند را به بوفه منتقل کنيد. همچنين با توجه به اکسسوري و وسايل تزييني خانه خود مي توانيد تصميم بگيريد که درون بوفه و ويترين چه وسايلي قرار بگيرند. اگر خانه شما به سبک کلاسيک و مقداري ساده تر دکور شده است، دو گزينه در پيش رو داريد:

استفاده از ويترين به سبک کلاسيک و با بدنه کار شده: در اين حالت بهتر است از ظروف و وسايل دکوري ساده و با رنگ هاي مشابه استفاده کنيد.
استفاده از ويترين به سبک مدرن و با بدنه ساده: در اين حالت بهتر است از ظروف و وسايل دکوري قديمي و با ارزش استفاده شود که حتي مي توانند داراي رنگ هاي متنوعي باشند.
کنج دنج کنار ديوارها معمولا بهترين گزينه براي قرار دادن ويترين ها محسوب مي شوند، از ويترين هاي خود به شيوه ي متفاوت استفاده کنيد، کافي است کمي خلاقيت به خرج دهيد و به جاي ظروف دکوري از گلدان ها براي قرار گيري در ويترين ها استفاده نماييد.ويترين هاي امروزي را مي توانيد با کمي تغيير در هر بخش از دکوراسيون منزل خود قرار دهيد اما بهترين فضا براي قرار گيري ويترين ها قرار دادن آن ها مابين مثلث نشيمن، غذاخوري و آشپزخانه است. حتي اين ويترين مي تواند ساخته ي دست شما باشد که با هنر دکوپاژ آن را طراحي کرده ايد پس دست به کار شويد و يکي از آن ها خودتان بسازيد و از  طراحي مقرون به صرفه ي خود لذت ببريد.

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع