یخچال دوقلو

یخچال دوقلو و مقایسه آن با ساید

یخچال دوقلو

یخچال های دوقلو هم مشابه یخچال های ساید بای ساید هستند ولی یخچال و فریزر در آنها دارای دو سیستم جدا است که البته این دو بخش در یک مجموعه ساخته و عرضه می شوند. از این رو معمولا یخچال های دوقلو دارای فضای بیشتری نسبت به یخچال های ساید بای ساید دارند و به ویژه بخش فریزر یخچال های دوقلو از فریزر یخچال های ساید بای ساید، بزرگتر است و فضای بیشتری دارد. از این رو برای بسیاری از خانواده های پر جمعیت و کسانی که میوه، سبزی، مواد غذایی زیادی در یخچال فریزر نگهداری می کنند، خرید یخچال دوقلو مناسب تر است. از طرف دیگر علاوه بر مسئله جا و فضای یخچال، به دلیل اینکه هر یک از دو بخش فریزر و یخچال دوقلو از هم جدا هستند، هر کدام از این دو بخش دارای موتور و کمپرسور جدای خاص خود هستند. به این دلیل، در صورتی که بعدها هر گونه خرابی یا مشکلی برای هر یک از دو بخش پیش بیاید، فقط کمپرسور و یا قطعات موتور آن بخش تعویض می شود و این کار هم با هزینه کمتر و هم سریع تر صورت می گیرد.

بسیاری از شرکت های مطرح و سازندگان معروف یخچال فریزر اقدام به ساخت و تولید یخچال فریزر دوقلو می کنند و در این بازار از سالها پیش سهمی داشتند. از جمله این برندها می توان به یخچال دوقلو سامسونگ، یخچال دوقلو بوش و یخچال دوقلو ال جی (LG) اشاره کرد. قیمت یخچال دوقلو معمولا از یخچال ساید بای سایدکمتر است ولی در عوض مصرف برق آنها بیشتر است که به این مسئله هم باید توجه کرد. بنابراین کسانی که قیمت یخچال فریزر برایشان اهمیت دارد، این نکته را نباید از نظر دور بدارند. از طرف دیگر سبک و طراحی بدنه یخچال های دوقلو نسبت به یخچال های ساید بای ساید، ساده تر است.

یخچال ساید بای ساید :

بسیاری از زوج های جوان و خانواده ها هنگام تهیه یخچال، تمایل به خرید یخچال ساید بای ساید دارند و این نوع یخچال را به مدلهای قدیمی تر ترجیح میدهند. در آپارتمان های جدید فضای آشپزخانه و کابیت طوری طراحی میکنند که برای قرار دادن یخچال ساید بای ساید جای مناسبی قرار میدهند.
به طور مختصر به یخچالی های جدیدی که با دو درب باز میشوند هم قفسه ها و فضای تعبیه شده درون درها و هم در فضای بدنه یخچال می توان مواد غذایی و نوشیدنی ها را گذاشت یخچال ساید بای ساید گفته میشود. خرید این نوع یخچال ها امروز بسیار رواج پیدا کرده است.

یخچال ساید بای ساید بهترین استفاده را از فضا دارد معمولا دو درب و یا چهار درب است. طراحی زیبا این مدل یخچالها به دلیل قرار دادن امکانات جانبی مانند یخساز و آبسردکن معمولا دارای فضای کمتری در فریزر دارند ولی همین امکانات باعث شده است که در فصل تابستان یا زمانی که مهمان دارید بسیار مناسب است.

مهندسین این نوع یخچالها به دلیل طراحی زیبا و مناسب و همچنین برای دسترسی آسان به نوشیدنی ها و مواد غذایی بهترین بهینه را از فضا مخصوص در بخش فریزر انجام داده اند توانسته اند بیشترین تقاضا را در سالهای اخیر بازار داشته باشند.
با توجه به اینکه قیمت یخچال ساید بای ساید معمولا کمی بیشتر از یخچالهای معمولی است اما این نوع از یخچالها به دلیل کیفیت و دوام مناسبی که دارد و همچنین به دلیل استفاده کمتر از برق و یا عدم سرویس سالیانه به راحتی تفاوت هزینه آن را جبران میکند.

کمپانی های بزرگ دنیا مانند ال جی (LG)، سامسونگ (Samsung)، بوش (Bosch)، و غیره که در سطح جهان حرف اول را میزنند در این سالهای اخیر اقدام به تولید و ساخت یخچال های ساید بای ساید با کارآیی و کیفیت بالا و همچنین قیمت مناسب کرده اند.

هنگام خرید ساید بای ساید حتما کلمه فوت را شنیده اید. فوت در واقع گنجایش و ظرفیت ساید گفته میشود. اندازه فوت ساید بای ساید مختلف است که شما بر حسب نیاز و استفاده خود می توانید یخچال های ساید بای ساید کوچک، متوسط یا بزرگ را انتخاب و خریداری کنید. که معمولا 28 فوت، 32 فوت و …. اینگونه نامیده می شموند.

به دلیل داشتن امکانات و ویژگی های بسیاری که این مدل از یخچال ساید بای ساید امروزی دارد جایگاه ویژه و محبوبی بین طرفداران خود دارد و بیشتر آنها را تشویق به خرید یخچال ساید بای ساید می کند.
یکی از امکاناتی که در فصل های گرم از جمله تابستان برای این مدل یخچال ها در نظر گرفته اند، حالت دمای “سوپر” است. با تنظیم دمای “سوپر” شما می توانید دمای یخچال را تا صفر درجه و همچنین دمای فریزر را تا 24- درجه سانتی گراد پایین بیاورید.
از دیگر امکانات ساید بای ساید این است که در قسمت یخچال آن کشویی قرار داده اند که در آنجا شما می توانید بعضی از مواد غذایی را جداگانه قرار دهید ولی دمای آن را پایین تر از سایر قسمت ها بگذارید.
با توجه به ویژگی های که در بالا ذکر شد و همچنین امکاناتی از قبیل ظاهر زیبا، صفحه نمایش دیجیتال، آبسردکن، یخساز، فیلتر های تصفیه کننده هوا و آب، سیستم اتوماتیک ذوب برفک بهتر می تواند در مورد خرید و قیمت یخچال ساید باید ساید تصمیم بگیرید.

مزایای یخچال فریزر دوقلو

چنانچه بین دو راهی برای خرید یخچال بین نوع ساید بای ساید و دوقلو آن قرار گرفته اید پیشنهاد ما مطالعه مزیت و معایب این دو یخچال است. میتوانیم معایب و مزایای آن را برایتان نام ببریم؛ تا انتخاب این نوع یخچال برایتان آسان تر باشد!

بانوان خانه که به دنبال فضای بزرگ و مجزا برای قسمت فریزر هستند، بهتر است از یخچال فریزر دوقلو استفاده کنند. چرا که در یخچال فریزر دو قلو، نسبت به یخچال ساید بای ساید، مکان بیشتر و بزرگتری برای فریزر در نظر گرفته شده است.

 • جادار با فضای بزرگ
 • نسبت به یخچال های ساید بای ساید ارزان‌تر
 • فضای بزرگ و جادار برای فریزر
 • دوام و عمر طولانی
 • قابلیت جدا کردن و نگهداری یخچال و فریزر در قسمت های مختلف آشپزخانه
 • بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از مشتریانی که یخچال دوقلو تهیه کردند هرگزاز کمبود فضا گله و شکایتی نداشته اند!
معایب یخچال فریزر دوقلو
 • در صورتی که آشپزخانه شما کوچک باشد نمی‌توانید از این نوع یخچال فریزر استفاده کنید. چرا که جای زیادی را اشغال کرده و بزرگ و سنگین است. اگر چه یخچال فریزر دوقلو را میتوان از یکدیگر سوا کرد، اما باز هم در آشپزخانه های کوچک جلوه بصری زیبایی را نخواهید داشت.
 • بسیاری از شرکتها و کارخانه های تولید کننده یخچال بر روی مدل ساید بای ساید متمرکز بوده و رضا طراحی یخچال فریزر دوقلو جدید و مدرن شده است و با همان اشکال قدیمی عرضه می‌شود.
 • مصرف برق یخچال های دوقلو به علت دارا بودن دو موتور مجزا بیشتر از سایر یخچال فریزر ها مانند ساید بای ساید است.
مقایسه یخچال ساید بای ساید و دو قلو

مواقعی مهمی که در هنگام خرید فریزر دوقلو یا این که ساید بای ساید بایستی در حیث بگیرید می شود به موردها ذیل اشاره نمود:

 • قیمت فریزر دو قلو نسبت به ساید بای ساید کمتر میباشد.
 •  یخچال فریزر دوقلو دارنده دو موتور جدا از هم از هم می باشد اما یخچال فریزر ساید بای ساید دارنده یک موتور میباشد.
 •  ساید بای ساید دارنده امکاناتی از قبیل: قفل بچه، محیط توشه،محیط منحصر به فرد مراقبت میوه و صیفیجات، سیستم سرمایش سریع، سیستم انجماد سریع، غربال آب، غربال هوا، آبسردکن، یخساز، سیستم اتومات ذوب برفک و غیره میباشد که معمولا تجهیزات بیشتری نسبت به یخچال فریزر دوقلو را داراست.
 • امکان تهیه دما بصورت دستی از امکان های مثبت ساید بای ساید میباشد.
 • یخچال یخچالهای دوقلو بزرگتر از بخش یخچال فریزر در فریزر های ساید بای ساید میباشد.
 • از دید ظاهری فریزر ساید بای ساید امروزی تر و شیکتر از یخچال فریزر دو قلو میباشد.
 • مصرف برق در ساید بای ساید کمتر و در دوقلو اضافه میباشد.
 • یخچال فریزر های ساید بای ساید به زوج های برنا و خانواده های معدود جمعیت مورد قابل قبولی میباشد و یخچال فریزر دوقلو را به خانواده های مالامال جمعیت سفارش می‌دهیم.
 • رنگ های سفید، مشکی، نقره ای و استیل از رنگهای رایج یخچال فریزر میباشد که تنوع رنگ در هر دو یخچال فریزر موجود هست.
 • برندهای دارای شهرت عالم مانند کمپانی بوش، الجی، سامسونگ و … هر دو متاع را ساخت می کنند.
 • در اثاثیه کشی حمل نقل فریزر دوقلو راحتر از فریزر ساید بای ساید میباشد.
 • در منزل های جدید ساز طراحان کابینت فضای برای ساید بای ساید در لحاظ می‌گیرند.
Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع