بخاری

در ایران اکثرا از بخاری بسیار استفاده می شود البته الان با آمدن پکیج های دیواری اکثر افرادی که درون شهرهای مهم زندگی می کنند از آن استفاده می کنند ولی باز هم در مجموع بخاری بیشترین استفاده را دارد و جزو آن دسته از مبلمان با طول عمر بالا و دست و پاگیر است زیرا در تابستان از آن استفاده ای نمی شود و آن را باید گوشه انباری گذاشت اگر قصد خرید بخاری جدید دارید من به شما توصیه می کنم که بخاری برقی را امتحان کنید زیرا قابلیت های خوبی دارد که در زیر به آن اشاره شده است و اگر قصد دارید تا بخاری قدیمی خود را بفروشید با ما تماس بگیرید .

5 نکته ای که هنگام خرید بخاری باید در نظر بگیرید

استفاده از بخاری روشی مناسب برای افزایش سریع دمای اتاق و اضافه کردن گرما به هر فضایی است . در انواع اندازه ها و سبک ها ، بخاری های اتاق می توانند در جبران هزینه های آب و برق در ماه های سرد زمستان کمک کنند . بسیاری از بخاری های برقی نیز برای راحتی بیشتر در حین کار دارای ویژگی های خاص مانند نوسان خودکار و کنترل های دیجیتال هستند .

وقتی صحبت از بخاری برقی می شود ، سؤالات اساسی – مانند این : آیا می تواند فضای من را به اندازه کافی گرم کند ؟ و هزینه آن چقدر خواهد بود ؟  بر شماری از ویژگی های جایزه موجود در این واحد ، اولویت داشته باشید. برای رسیدن به انتهای این سؤالات و موارد دیگر ، 5 مورد برتر را که باید بدانید ، بررسی خواهیم کرد .

1 . نوع بخاری

اولین عاملی که قبل از انتخاب تعیین می شود این است که به چه نوعی از آن نیاز دارید . در حالی که سبک های متعددی از آن وجود دارد ، در اصل سه فن آوری گرمایش وجود دارد که در زیر هر بخاری برقی قرار می گیرد : تابشی ، همرفت و پنکه . بخاری های همرفت معمولاً گرمایش یکنواخت و تمام اتاق را تأمین می کنند . بخاری های تابشی گرمایش سریع و نقطه ای را در فضاهای کوچک ارائه می دهند . بخاری های تحت فشار فنی از فن داخلی استفاده می کنند که در یک عنصر گرمایش فرو می رود . و بخاریهای میکروترمیک ضمن صرفه جویی در فضا ، گرمای سریع و گسترده ای را ارائه می دهند . انتخاب نوع مناسب برای خودتان بهترین روش برای اطمینان از عملکرد مؤثر است .

همچنین ممکن است بخواهید نوع دیواری آن را در نظر بگیرید . بعضی از مدل ها به سادگی بر روی دیوار با براکت آویزان شده اند و برخی دیگر مانند نوع QMark در واقع به داخل دیواره فرو می روند . این موارد معمولاً در هتل ها ، حمام ها و اتاق هایی با فضای محدود استفاده می شود . آنها معمولاً به سختی وارد ساخت و سازهای جدید می شوند .

2 . ظرفیت گرمایش

هنگام جستجوی بخاری شخصی ، یکی از مهمترین مواردی که باید در بخاری به دنبال آن باشید ، اندازه فضایی است که بخاری آن را پوشش خواهد داد . این با رتبه بندی گرمای بخار تعیین می شود . معمولاً یک بخاری اتاق از 10 وات قدرت گرمایش برای گرم کردن هر فوت مربع فضای شما استفاده می کند . بنابراین یک بخاری معمولی با قدرت 1500 وات در صورت استفاده از منبع گرمایی اضافی ، اتاقهایی با اندازه متوسط ​​تا 150 فوت مربع را پوشش خواهد داد . اما این راهنما یک قاعده کلی است که در مورد هر مدل صدق نمی کند . بسته به تکنولوژی گرمایشی ، محیط داخلی شما و کاربرد آن ، بعضی از انواع قابل حمل آن ممکن است فضای بیشتری را پوشش دهند .

3 . راندمان انرژی

اگر نگران صرفه جویی در مصرف انرژی هستید و می خواهید هزینه های گرمایشی پایین را حفظ کنید ، ایده خوبی است که قبل از انتخاب بخاری ، بازده را با یکدیگر مقایسه کنید . اگرچه نوع برقی قابل حمل آن در حال حاضر فاقد سطح استاندارد کارایی مانند رتبه های EER در سیستم های AC قابل حمل هستند ، اما هزینه های عملیاتی آن با استفاده از یک فرمول ساده محاسبه می شود  . برای اینکه صورت حسابهای الکتریکی خود را از سرگرمی خود دور نگه دارید ، لازم است بخاری مناسب با انرژی مناسب برای محیط و اندازه فضای خود را انتخاب کنید . علاوه بر این ، ویژگی های مهمی از قبیل حالت های صرفه جویی در مصرف انرژی ، ترموستات قابل تنظیم ، ولتاژ کم و تایمرهای قابل برنامه ریزی به حداقل رساندن مصرف انرژی و کمک به بهره برداری اقتصادی کمک می کند .

4 . ویژگی های ایمنی

اگر به درستی کنترل نشود ، بخاری های قابل حمل به راحتی می توانند در معرض خطر آتش سوزی قرار بگیرند. بنابراین ، در نظر گرفتن ایمنی ضروری است . برای کاهش چشمگیر خطر آتش سوزی ، بسیاری از تولید کنندگان بخاری های برقی خود را به سطوح خنک تاچ و سایر ویژگی های ایمنی پیشرفته برای کارکرد ایمن مجهز می کنند. بعضی از آنها دارای سوئیچ داخلی هستند که اگر بخاری بطور تصادفی روی آن ضربه بخورد یا خراب شود ، به طور خودکار برق را خاموش می کند . محافظت از گرمای بیش از حد ، یکی دیگر از عملکردهای ارزشمند ایمنی ، در بیشتر بخاری ها موجود است . این سوئیچ به عنوان سنسوری عمل می کند که در صورت رسیدن اجزای داخلی به دمای ناامن ، آن را خاموش می کند.

5 . سطح نویز

مانند بسیاری از وسایل برقی ، بسیاری از بخاری های قابل حمل هنگام کار مقداری سر و صدا منتشر می کنند . با این حال برخی از مدل ها صدای بیشتری نسبت به سایرین تولید می کنند . برای کار خاموش در محیط های آرام مانند اتاق خواب یا محل کار خود ، واحدهای بدون فن را مانند بخاری پایه یا رادیاتور پر از روغن در نظر بگیرید . به عنوان مثال بخاری های پایه هانیول تمام اتاق را گرم می کند و صدای کمی  دارند . و نسبت به بخاریهای تابشی و ساکن اتاقی و دفاتر بهتر کار می کنند .

در خلاصه

مهمترین مواردی که هنگام خرید باید در نظر بگیرید اندازه فضای مورد نظر شما برای گرم کردن است و نوع آن مانند انواع گرمایش پنکه ای ، همرفتی ، تابشی و micathermic است . ملاحظات دیگر شامل ویژگیهای ایمنی و راحتی است .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.