microwave

 

مایکروویو

پیتزا شما سزاوار یک مایکروویو خوب است ، به دلیل توانایی آن در گرم کردن سریع غذا احتمالاً یکی از وسایل رایج در آشپزخانه شماست . گزینه های مختلفی وجود دارد که زمان آن است که مایکروویو را انتخاب کنید ، بنابراین گزینه هایی را که هنگام آماده شدن برای یک مایکروویو جدید دارید ، تقسیم کرده ایم .

محل

اولین تصمیمی که می خواهید در مورد یک مایکروویو جدید بگیرید ، جایی است که در آشپزخانه خود می خواهید آن را قرار دهید. موقعیت مکانی بر قیمت ، ویژگی ها ، اندازه و نصب دستگاه تأثیر می گذارد. شما سه گزینه اصلی دارید :

کابینتی

این رایج ترین نوع مایکروویو است . آنها معمولاً هزینه کمتری دارند و نسبت به سایر مدلها نصب آنها راحت تر است . فقط یک مکان بر روی پیشخوان را برای قرار دادن آن در نظر بگیرید ، آن را به یک پریز برق وصل کنید و بلافاصله می توانید از آن استفاده کنید .

بزرگترین مسئله در مورد مایکروویو کابینتی میزان فضای مورد نیاز آن است . اگر فضای کافی برای اتاق خود ندارید ، ممکن است بخواهید مدل های کوچکتر موجود را نگاه کنید ، به دنبال قرار دادن مایکروویو خود بر روی یک سبد کوچک بروید ، و یا سبک دیگری از مایکروفر را در نظر بگیرید .

ابعاد خارجی : از تقریباً 10 در 18 در 14 اینچ برای مدل های جمع و جور تا تقریبا 14 در 24 در 20 اینچ برای مدل های بزرگتر

ظرفیت داخلی : کمتر از 1 فوت مکعب تا بیش از 2 فوت مکعب

وات : به طور معمول 600 تا 1200 وات

Over-the-range

شما این سبک از مایکروویو را در بالای گاز خود نصب می کنید ، که باعث می شود فضای پیشخوان نیز حفظ شود . این مدل ها دارای سیستم های دریچه ای هستند که جای نور کوره و چراغ ها را برای روشنایی آشپزخانه شما قرار می دهند .

ابعاد خارجی : معمولاً پهن تر از مدل های کابینتی ، حدود 16 در 30 در 15 اینچ

ظرفیت داخلی : کمتر از 1 فوت مکعب تا بیش از 2 فوت مکعب

وات : به طور معمول 600 تا 1200 وات

داخلی

مدلهای داخلی که در میان کابینت های سفارشی قرار می گیرد و یا با فر های دیواری جفت می شود ، مرتب ترین نوع مایکروویو هستند . بعضی از مایکروویوهای این دسته حتی به طور خاص به عنوان کشوهایی با محفظه ای که برای غذای خود می کشید طراحی شده اند .

ابعاد خارجی : این بسته به نوع آن بسیار متفاوت است و کشوها تمایل به عمق بیشتری نسبت به مدلهای کابینتی یا Over-the-range دارند و در حدود 15 در 30 با 26 اینچ هستند .

ظرفیت داخلی : کمتر از 1 فوت مکعب تا بیش از 2 فوت مکعب

وات : به طور معمول 600 تا 1200 وات

اندازه

مهم است که مایکروویو به اندازه مناسب پیدا کنید که نیازهای غذایی شما را برآورده کند و مناسب فضایی باشد که در آن قرار می گیرد . ابتدا می خواهید پیشخوان یا فضای دیگری را که می خواهید مایکروویو خود قرار دهید ، اندازه گیری کنید . سپس قد ، عرض و عمق هر مدلی را که در نظر دارید ، اندازه بگیرید تا دریابید که آیا آن در پیشخوان شما ، جا می شود یا خیر . ابعاد خارجی می تواند بسیار متفاوت باشد ، از 10 در 18 در 14 اینچ در سمت کوچکتر به 14 در 24 در 24 در 20 اینچ در طرف بزرگتر .

سپس ظرفیت داخلی نیز وجود دارد که می تواند از کمتر از 1 فوت مکعب تا 2 فوت مکعب یا بیشتر باشد . به نظر نمی رسد که یک قانون تعیین شده برای چگونگی ارتباط ظرفیت داخلی با اندازه (مانند 1 فوت مکعب = کوچک ، 1.5 فوت مکعب = متوسط ​​و غیره) وجود داشته باشد ، اما در اینجا سعی در تخریب آن وجود دارد :

جمع و جور : زیر 1 فوت مکعب

متوسط : 1 تا 1.5 فوت مکعب

اندازه کامل : 1.6 تا 2 فوت مکعب

فوق العاده بزرگ : بیش از 2 فوت مکعب

بیشتر مایکروویوها در جایی حدود 1.4 تا 1.8 فوت مکعب قرار دارند . هنوز مطمئن نیستید که به کدام اندازه نیاز دارید ؟ اگر قصد خرید ندارید ، یک بشقاب یا کاسه ای را از خانه که اغلب قصد استفاده از آن را دارید ، بیابید تا مطمئن شوید متناسب با مایکروویو است .

هنوز شک دارید ؟ همه چیز را اندازه گیری کنید ، یادداشت برداری کنید و برای کمک به تصمیم گیری در مورد بهترین عملکرد ، با خرده فروش لوازم خانگی خود بررسی کنید . برای مدل های Over-the-range و سایر مدل های داخلی ، به احتمال زیاد شما کسی نیستید که مایکروویو جدید خود را نصب خواهید کرد ، بنابراین شما همیشه می توانید از تخصص آنها استفاده کنید .

وات

وات مایکروویو برابر است با قدرت . به طور کلی ، هرچه وات بالاتر باشد ، غذای شما سریعتر و یکدست تر خواهد شد . بیشتر مایکروویوها در جایی بین 600 تا 1200 وات قرار دارند . مایکروویوهای گران تر تمایل به داشتن وات بالاتر دارند ، بنابراین این یک قیمت و اندازه در نظر گرفته شده است که می تواند عملکرد پخت و پز مایکروویو را به شدت تحت تأثیر قرار دهد .

امکانات

بسیاری از مایکروویو ها کارکردهای مشترکی دارند . در اینجا چند مورد ضروری برای پخت و پز مایکروویو وجود دارد : زمان پخت و پز ، یخ زدگی ، سطح قدرت و تایمر . هرکدام به ورودی مستقیم شما نیاز دارند ، اما معمولاً تنظیم آنها بسیار آسان است . بیشتر مایکروویو ها دارای کنترل پنل لمسی و صفحه چرخشی هستند تا بتوانند غذای شما را به راحتی برای پخت و پز بیشتر بچرخانند .

تنظیمات پیش فرض

بسیاری از مایکروویو ها دارای حالت های از پیش تعیین شده آشپزی هستند ، بنابراین شما فقط باید یک دکمه را فشار دهید تا به طور خودکار یک غذا را بپزید . به عنوان مثال ، بسیاری از مایکروویو ها دارای دکمه “پاپ کورن” هستند که بسته پاپ کورن شما را بر اساس تنظیمات کارخانه طبخ می کند . این می تواند برای غذاهای معمولی که در مایکروویو گرم می کنید مفید باشد ، اما باید بدانید که آیا زمان آشپزی پیش فرض مایکروویو برای غذای شخصی شما کار می کند . سایر ایستگاه های از پیش تنظیم شده معمولی عبارتند از : سیب زمینی پخته شده ، پیتزا ، نوشیدنی ، شام یخ زده و گرم کردن مجدد .

سرخ کردن
تولید کنندگان به طور فزاینده ای ویژگی هایی را در مایکروویو ها قرار می دهند که آنچه در اجاق های تمام اندازه ، مانند یک گوشت ماهی می بینیم ، تقلید می کنند . این یک افزودنی خوب برای تمیز کردن یک ظرف یا پخت و پز چیزی است که برای آن گرمای مستقیم بیشتری ترجیح می دهید.

همرفت

یک فن همرفتی که در قسمت پشتی مایکروویو ساخته شده است ، گرمای اطراف غذا را گردش می دهد تا سریعتر و به طور مساوی چیزها را بپزید .  با این حال ، مایکروویوهایی که دارای فن های همرفت هستند ، به طور کلی گران تر از آنهایی هستند که بدون فن هستند .

فناوری اینورتر

گرمایش اینورتر گزینه دیگری است که در برخی از مدل های رده بالا موجود است . اگر می خواهید چیزی را در سطح انرژی 50 درصد گرم کنید ، در حقیقت بیشتر مایکروویوها بین 100 درصد نیرو و 0 درصد نیرو را به طور متوسط ​​با توان 50 درصد سوئیچ می کنند . اگر می خواهید چیزی را با حرارت کمتری گرم کنید و به یک نتیجه مساوی برسید ، این نتیجه عالی نخواهد داشت . بنابراین ، در حال حاضر برخی از مدل ها از فناوری اینورتر استفاده می کنند که قدرت 50 درصد پایدار را حفظ می کند .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.