چرخ خیاطی

راهنمای خرید چرخ خیاطی

بهترین چرخ خیاطی برای شما چیست؟ این به سطح مهارت و بودجه شما بستگی دارد. قبل از خرید چرخ خیاطی ، نیازها و مهارت های خود را بسنجید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که وقتی مهارتهای شما پیشرفت می کند چگونه می توانید از دستگاه استفاده کنید (برخی مغازه ها اغلب آموزش رایگان ارائه می دهند ؛ بسیاری از آنها کلاسها را نیز برگزار می کنند).

این اطلاعات به منظور سهولت خرید چرخ خیاطی است. دستگاه های امروزی می توانند اندازه فشار مناسب را تعیین کنند ، کشش نخ و طول دوخت ، اندازه و اندازه دوخت را تعیین کنند و یک سوراخ دکمه را بدوزند و نخ را به طور خودکار برش دهند.

اصول اولیه

کاچیران ، برادر و کنمور مدتهاست که مارک های شناخته شده ای هستند و برنینا  و ژانومه محبوبیت زیادی کسب کرده اند. برند خود را هوشمندانه انتخاب کنید. مغازه های خرده فروشی مختلف مزایای مختلفی را ارائه می دهند. یک فروشگاه مستقل ممکن است کمترین قیمت را نداشته باشد اما معمولاً درسهایی ، خدمات شخصی تری را ارائه می دهد و تعمیرات اغلب در فروشگاه ، حتی گاهی در محل انجام می شود. توجه داشته باشید که برخی از مدل ها فقط در نمایندگی های مجاز (معمولاً فروشگاه های مستقل) به فروش می رسند و کلاس های آموزشی و تعمیراتی را ارائه می دهند.

درباره ضمانت سوال کنید

چه چیزی را پوشش می دهد ، و چه مواردی را حذف می کند. به دنبال خرید باشید و قبل از خرید امتحان کنید. نمونه های پارچه ای بیاورید و چندین دستگاه را روی انواع پارچه ها و تنظیمات آزمایش کنید تا مطمئن شوید دوخت یکنواخت دارند و استفاده از آنها آسان است.

از سوزن مناسب استفاده کنید

نوع خسته کننده یا نوع نامناسب آن می تواند پارچه و یا دستگاه را خم کند و آسیب برساند. سوزن های خود را بعد از هر دوخت یا هنگام تعویض انواع پارچه تغییر دهید. و حداقل هر دو سال یکبار (اگر زیاد خیاطی می کنید) ، چرخ خیاطی خود را برای سرویس به نمایندگی ببرید.

راه های پس انداز

تخفیف ها را به صورت آنلاین جستجو کنید . از مذاکره با نمایندگی ها و درخواست درس رایگان خیاطی خجالتی نباشید.

سیاست های تعمیر را بررسی کنید

بسیاری از فروشندگان خدمات درون فروشگاهی را ارائه می دهند. در غیر این صورت ، آنها شما را به یک مرکز تعمیرات یا سازنده می فرستند. مهم نیست که چه کسی تعمیرات را انجام می دهد ، در مورد زمان تعمیر سوال کنید ، که ممکن است در روزهای مختلف متفاوت باشد. به یاد داشته باشید که تعمیرات انجام شده توسط تکنسین هایی که از کارخانه مجاز نیستند می تواند ضمانت تولید کننده را باطل کند. و در صورت نیاز به حمل و نقل برای تعمیرات ، جعبه و بسته بندی دستگاه خود را نگه دارید.

انواع چرخ خیاطی

مدلهای مکانیکی هنوز وجود دارند اما  افراد ماهرتر می توانند از تمام مدلها استفاده کنند.

مکانیکی

اگر بودجه دارید ، این نوع باید خوب کار کند. این مدل از شما می خواهد بیشتر کنترل ها را با دست انجام دهید و می توانند کار های اساسی تعمیرات ، سجاف ها ، لباس های ساده و مجلسی را انجام دهند.

الکترونیکی

اگر مرتبا خیاطی می کنید یا می توانید هزینه های بیشتری خرج کنید ، یک مدل الکترونیکی می تواند یک سرمایه گذاری ارزشمند باشد. اینها بسیاری از کارهای خیاطی خسته کننده را از دست شما به سمت تراشه های رایانه سوق می دهد.

ویژگی های چرخ خیاطی

حتی ابتدایی ترین دستگاه باید بتواند پارچه های مختلف از ساتن گرفته تا جین و مخمل را بدوزد بدون اینکه پارچه را کشیده کند. نورپردازی خوب البته ضروری است و تعدادی از ویژگی ها را نیز باید در نظر گرفت.

دکمه اتوماتیک

در یک مرحله سوراخ دکمه را بدوزید و نیازی به متوقف کردن و چرخاندن پارچه یا دستکاری صفحه نخواهید داشت. بعضی از دستگاه ها به شما امکان می دهند دکمه را در یک شکاف وارد کنید تا دستگاه سوراخ دکمه را متناسب با آن بدوزد.

ارگونومی و کنترل های خوب

دستگاه باید در برابر فشار بر روی پدال پا پاسخگو باشد و هنگام دوختن پارچه ضخیم یا چند لایه متوقف نشود و اذیت نکند. دستیابی و کنترل آنها باید آسان باشد و نمادهای موجود در دستگاه یا نمایشگر LED به راحتی خوانده می شوند. ماشین آلاتی که فضای بیشتری در سمت راست سوزن دارند فضای بیشتری برای پارچه و دستان شما فراهم می کند.

سبک وزن

اگر می خواهید دستگاه را در گنجه نگهداری کنید و هنگامی که می خواهید خیاطی کنید آن را بیرون می کشید ، به دنبال دستگاهی برآیید که در بالای آن دستگیره باشد.

موقعیت سوزن

این ویژگی به شما امکان می دهد سوزن و خط دوخت را از چپ به راست حرکت داده و هنگام توقف سوزن را در بالا یا پایین داشته باشید.

سوزن نخ

این نخ را از طریق سوراخ سوزن می کشد و از سرخوردگی جلوگیری می کند.

کلید برق

برای روشن و خاموش کردن دستگاه از آن استفاده کنید. این ویژگی ایمنی است اگر بچه ها در حال انجام کار هستند.  می گویند ، اگر دستگاه فاقد کلید برق است ، به فکر اتصال آن به یک نوار ایمنی با کلید اصلی باشید.

کنترل سرعت

سرعت دوخت پارچه از طریق دستگاه را تعیین کنید ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا به جای توقف و شروع ، با یک سرعت خوب و ثابت خیاطی کنید.

کوک ها

تعداد به شدت متفاوت است ، از اصول اولیه ، مانند مستقیم و زیگزاگ ، تا دوخت تزئینی. هنگام خرید حداکثر طول و عرض دوخت دستگاه را بررسی کنید.

تنظیم تنش

باید سفت بودن نخ را تغییر دهید. وقتی خیلی سفت باشد می تواند پارچه منگوله ای ایجاد کند. اگر نخ خیلی شل باشد ، نتیجه کوک های حلقه ای است.

بالاترین بار

بر خلاف ماشین های قدیمی ، که در آن شما مجبور بودید حباب را در یک محفظه فرو رفته قرار دهید ، اکنون بسیاری از دستگاه ها به شما امکان می دهند یک صفحه را به راحتی بلغزانید و حباب را بیندازید. یک پوشش واضح به شما امکان می دهد تا کم شدن نخ را ببینید.

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع