Chandelier

راهنمای خرید لوستر

لوسترها با ارائه نورپردازی عمومی و بیان برجسته تزئینی در هر مکانی ، قرن ها است که اصلی ترین قسمت روشنایی داخلی هستند. این نوع چراغهای سربار به عنوان منبع نور محیط تعریف می شوند ، به این معنی که این وسایل نور یکنواخت را از یک منبع غیرمستقیم دور می کنند. لوسترهای بزرگ معمولاً در بالای میزهای ناهار خوری یا در سالن هایی با سقف بلند به عنوان لامپ روشنایی نمایان قرار می گیرند ، در حالی که لوسترهای کوچک تأثیرات تزئینی کمتری را در سایر تنظیمات ارائه می دهند. انواع لوسترها شامل طیف گسترده ای از سبک ها و تغییرات است و امروزه می تواند در حمام ، اتاق خواب یا حتی در یک دفتر ظاهر شود. این نوع وسایل معمولاً از ترکیبی از شیشه ، کریستال و فلزات ، مانند آهن دستی ، فولادی و برنز ساخته می شوند. بیشتر مدل ها شامل سایبان ، زنجیره ای ، بدنه مرکزی ، بازوها و لامپ ها هستند. ویژگی های لوستر محبوب شامل منشورهای کریستالی و لامپ های شعله ای است که به یاد می آورد روند پیچیده روشنایی از قرن نوزدهم است. لوسترها غالباً با زندگی شاد و زیبایی شناسی با شکوه همراه هستند ، هرچند طرح های مدرن و ساده به طور گسترده ای در دسترس است. هنگام خرید لوستر باید فاکتورهای زیادی در نظر گرفته شود مثلا سبک مبلمان شما .

لوسترها لوازم روشنایی بسیار تزئینی هستند و معمولاً شامل یک سیستم پیچیده از قطعات هستند. برخی از قطعات لوستر کاملاً تزئینی هستند ، برخی دیگر کاملاً کاربردی هستند و بسیاری از آنها قابلیت کاربردی و تزئینی نیز دارند. به طور کلی هرچه قسمت های لوستر بیشتر باشد ، طراحی آن پیچیده تر و تزئین شده تر است .

اجزاء لوستر معمولی

سایبان : جزء فیکس شده ی لوستر است که در برابر سطح سقف فلاش می زند و جعبه سقفی را می پوشاند. سایبان ها در بالای لوستر قرار دارند. سایبان نور همچنین ممکن است یک ترانسفورماتور را در لوسترهای ولتاژ کم قرار دهد.

زنجیر : زنجیره ای بدنه اصلی لوستر را به سایبان نور پیوند می دهد و تعیین می کند که لوستر چقدر از سقف آویزان خواهد شد. طول زنجیر بلند برای ورودی های بلند مناسب است ، در حالی که لوستر بالای میز ناهار خوری زنجیره ای کوتاه تر را طلب می کند. حلقه های فلزی پیوند یافته یک سبک زنجیره ای محبوب است که ظاهری پرنعمت دارد. رشته های بلند از منشورهای کریستالی یا مهره هایی که در طرفین لوستر آبشار می شوند نیز به عنوان زنجیر شناخته می شوند.

ستون : میله عمودی در مرکز لوستر که بازو ها به آن متصل می شود .

کاسه : کاسه ها به گوی های مختلف کره شکل در امتداد ستون وسط شمع اشاره دارند. کاسه ها برای ایجاد یکنواختی در طراحی ستون یکپارچه می شوند. این اجزاء شکل کلی لوستر را ایجاد می کنند ، و اغلب شامل طرح های شیشه ای چوبی یا طرح های فلزی پیچیده هستند.

بازو : بازو ها از ستون وسط لوستر گسترش یافته و یک مؤلفه اصلی در ایجاد زیبایی شناسی  هستند . طول بازوها عرض کلی لوستر را مشخص می کند. اسلحه ها می توانند به صورت منحنی ، زاویه ای یا طراحی پیمایش حلقه ای از ویژگی ها استفاده شوند. هر بازو به طور معمول یک لامپ را در انتهای خود نگه می دارد. منشورهای کریستالی اغلب به بازوها وصل می شوند.

کاسه شمع : فنجان شمع در ابتدا برای گرفتن موم در حال سقوط از شمع های شعله روی لوستر طراحی شده بود. امروزه ، لیوان های شمع عملکردی کاملاً تزئینی را ارائه می دهند و ظاهری متناسب با سبک های لوستر کلاسیک ارائه می دهند.

لوله شمع : لوله های شمع در طراحی لوسترهای سنتی محبوب هستند اما در مدل های مدرن کمتر رایج است. این مؤلفه ها از نگاه شمع های شعله بلند تقلید می کنند. لامپ های لوستر در بالای لوله شمع پیچ خورده اند.

لامپ ها

لوسترها منبع لامپهای محیطی هستند و معمولاً با نوع خاصی از لامپ سازگار هستند. لامپ های شعله ای محبوب ترین گزینه برای لوسترهای سنتی است ، هرچند طرح های مدرن یا لوسترهای دارای سایه های مات ممکن است انواع بیشتری از لامپ ها را در خود جای دهد. هر نوع لامپ شامل مزایا و مضرات بی نظیری باشد.

لامپ های شعله ای
لامپ های شعله ای شکل ، شعله شمع کوچک را تقلید می کنند. این لامپ ها در ابتدا به عنوان جایگزینی برای شمع ها در اوایل قرن بیستم مورد استفاده قرار می گرفتند و امروزه می توانند به زیبایی لوستر اضافه کنند.

رشته ای
جوانب مثبت: صدای نوری نرم ، ارزان
منفی: اغلب باید تعویض شود ، بیشترین انرژی را مصرف کنید

فلورسنت
جوانب مثبت: 90٪ انرژی کمتری نسبت به لامپ های رشته ای استفاده می کند ، گرمای کمی را منتشر می کنید ، 10 برابر بیشتر از لامپ های رشته ای نوردهی دارد
منفی: رنگ گرانقیمت ، کم رنگ تر از لامپ های رشته ای سنتی ، رنگ تند و تیز متفاوت است

لوستر به شما نیرو می بخشد

لوسترها با ولتاژ کم یا ولتاژ بالا هستند. لوسترهای ولتاژ کم ، تعریف شده در 10 ولت ، 12 ولت ، یا 24 ولت رایج تر هستند. لوسترهای ولتاژ بالا با ولتاژ 120 ولت کار می کنند. اگر لوستر شما ولتاژ کم باشد ، به یک ترانسفورماتور نیاز دارد تا به درستی کار کند. بسیاری از لوسترهای ولتاژ پایین شامل ترانسفورماتور قرار گرفته در سایبان فیکسچر هستند و نیازی به نصب خاصی ندارند.

ولتاژ پایین

چراغهای ولتاژ کم در 10 ولت ، 12 ولت یا 24 ولت تعریف می شوند. لوازم کم ولتاژ یک گزینه مدرن است و قبلاً در دسترس نبود. چراغهای کم ولتاژ شامل یک ولتاژ کم ولتاژ و ترانسفورماتور یا پاور برق هستند.

مزایا: ایمن تر از سیستم های ولتاژ بالا ، کارآمد تر در مصرف انرژی ، نصب و تنظیم آسان تر ، انواع و لامپ های بیشتری را امکان پذیر می سازد
منفی: به تجهیزات ولتاژ کم سازگار (ترانسفورماتور) ، گران تر نیاز دارد

ولتاژ بالا

چراغهای ولتاژ بالا به صورت 120 ولت تعریف می شوند. لوسترهای ولتاژ بالا نوع لامپ های قابل استفاده را محدود می کند ، و باعث می شود ولتاژ بالا در طراحی لوستر در جایی که لامپ ها معمولاً در معرض و بسیار سبک قرار دارند ، نامطلوب شوند.

مزایا: همان ولتاژ به عنوان لوازم ، وسایل کم هزینه ، لامپ و نصب
منفی: انرژی کم کارآمد ، هزینه های بالا ، گزینه های لامپ محدود

انواع لوستر
  • لوسترهای کریستالی
  • لوسترهای تنظیم شده
  • لوسترهای کم نور
سبک لوسترها
  • قابل انتقال
  • سنتی
  • کلاسیک
  • صنعتی
  • مدرن
Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع