سولاردم

خریدار سولاردم

امروزه در بیشتر خانه ها یک دستگاه برای پخت و پز سریع و گرم کردن سریع غذا مانند مایکروویو باید وجود داشته باشد. این دستگاه برای کسانی که شاغل هستند بسیار مفید است چرا که می توانند برنامه پخت به دستگاه بدهند و تا زمانی که بر می‌گردند غذا اماده است و دیگر وقت خود را صرف پخت و پز نکنند  . و ما در این مطلب درباره ی سولاردم توضیحاتی می دهیم و تفاوت سولاردم را با مایکروویو ، مایکروفر و توستر که سوال بیشتر مشتری‌ها است به طور مختصر شرح دهیم. پس تا اخر مطلب با ما همراه باشید .

مایکروفر

داخل هر مایکروفر وسیله ای به نام ماگنترون وجود دارد که انرژی الکتریکی را به اشعه های رادیوئی بسیار کوتاه تبدیل می کند که با توجه به مواد تشکیل دهنده غذا و طول موج فر، در ترکیب غذا نفوذ می کند. این امواج به آسانی توسط آب، چربی ها و شکرها جذب می شوند و به لرزش بسیار سریع مولکول ها منجر می شوند. اصطکاک بین این مولکول های غذا که به سرعت در حال لرزشند، به نوبه خود گرما تولید می کند. در توان برقی بالا، غذا در معرض حداکثر مقدار انرژی مایکروفر قرار می گیرد. برای تولید سطح توان برق کمتر از صد در صد، چرخش ماگنتورن قطع و وصل می شود. به عنوان مثال در ۵۰%  انرژی، ماگنتورن تنها ۵۰% اوقات روشن است. حتی موقعی که مایکروفر اشعه منتشر نمی‌کند (هنگامی که چرخش متوقف شده یا اصلاً خاموش است)، لرزش مولکول های غذا ادامه دارد و حتی ممکن است به افزایش دما منجر شود و فرآیند پخت را ادامه دهد.

آون تستر

یکی از لوازم پرکاربرد و کار راه انداز آشپزخانه به شمار می آید و جای کمی اشغال می کند.توسترها دارای ویژگی ها وقابلیت های متفاوتی هستند مانند: آون توستر فن‌دار، آون توستر جوجه گردان، آون توستر با امواج مادون قرمز.
آون تستر دستگاهی ارزان قیمت و کاربردی برای پخت پیتزا و مرغ فقط مجهز به المنت تابشی از بالا و جوجه گردان است. به عنوان مثال آون توستر معمولی برای گرم کردن، برشته و تست کردن غذاها استفاده می شوند و اگر فر توستری می خواهید که کار با آن آسان باشد از این نوع استفاده کنید.
در واقع بسته به نیاز خودتان میتوانید هرکدام از این مدلهارو خریداری کنید.

عدم وجود اشعه، مهم ترین تفاوت توستر با مایکروفر است. از ویژگی های آون توستر می توان به درب شیشه ای نسوز و نشکن، سینی متصل به درب، سینی زیرین برای جمع آوری خرده نان و بلند بودن دستگاه از کف و همچنین قیمت پایین این دستگاه ها نسبت به مایکروویو و مایکروفر اشاره کرد.

تفاوت های مایکروفر با ماکروویو

ماکروویو دارای امواجی است با طول موج کوتاه که بخشی از طیف الکترومغناطیس را همانند پرتوهای نور قابل رویت تشکیل می دهد. در صنعت از این امواج با طول موج کوتاه برای فرآوری مواد غذایی و پختن غذاها استفاده می کنند و این امواج در زمان برخورد با یک ماده امکان دارد منعکس، جذب و یا منتشر شوند.مواد غیر فلزی همانند پلاستیک و شیشه این امواج را عبور می دهند. مواد فلزی این امواج را منعکس می نمایند و موادی که دارای آب هستند (مانند غذاها) این امواج را جذب می نمایند. فرکانس امواج مذکور بین ۳۰۰مگاهرتز تا چندین گیگاهرتز می باشد و برد این امواج بسیار کوتاه بوده ولی میزان نفوذ آن ها بسیار بالاست و حتی از گرد و غبار نیز عبور می کنند.

امروزه دستگاه هایی که با عنوان ماکروویو عرضه می شوند علاوه بر لرزاننده ی امواج دارای چند المنت هستند که برای گریل و فر مورد استفاه قرار می گیرند و این دستگاه ها را با نام مایکروویو گریل دار می شناسند. طراحی مایکروویو ها به گونه ای است که این امواج با طول موج کوتاه را محبوس کرده و زمانی که درب دستگاه بسته باشد و شما دستگاه را روشن نمایید ساطع می شوند.

مایکروفر به دستگاهی می گویند که سبب می شود پخت غذا در یک محیط بسته و در دمایی یکنواخت به تمامی قسمت های غذا صورت پذیرد. ساده ترین مایکروفرها با گاز کار کرده و کاربر می تواند دما را بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه ی سانتیگراد تنظیم نماید تا پخت تمامی قسمت های غذا به طور یکنواخت صورت پذیرد.

تفاوت سولاردم با مایکروویو و مایکروفر

سولاردم فناوری ابداعی توسط کمپانی بزرگ ال جی است. درسولاردم در واقع پخت مایکروویو وجود دارد اما المنت های نوری نیز به سیستم اضافه گردیده است. در قسمتی بالایی سولاردم یک هیتر ذغالی تعبیه شده است و همچنین در کف سولاردم یا همان محفظه پخت یک سیستمی وجود دارد به نام مگاهیتر که این مگاهیتر در اصل از چند نوع هیتر سرامیکی و هالوژنی تعبیه گردیده اند که کار اینها تاباندن امواج گرمایشی نورانی از قسمت پایین به غذای شما می باشد.
یکی دیگر از مزایای سولاردم این است که به دلیل وجود لامپ های هالوژنی نیز باعث می شود که اب مواد غذایی تبخیر نشود و همچنین خشک نشوند و چربی مواد غذایی افزایش پیدا نکند و ویتامین انها از بین نرود و به همین خاطر غذا لذیذتر شود.
محفظه پخت نیز در سولاردم بر خلاف دستگاه های مانند مایکروفر یا مایکروویو که به شکل چهارگوش می باشند، در سولاردم ها به صورت مدور و استوانه ای ساخته شده تا امواج گرمایی را بهتر بر روی مواد غذایی منعکس نماید.
سولاردم ها میتوانند دمای ماده غذایی در مدت ۵ دقیقه به ۳۲۰ درجه برسد. این سرعت گرم شدن موجب می گردد تا سرعت پخت تا سه برابر آون های المنتی معمولی و تا ۱٫۵ برابر فر مایکروویو گردد.
سولاردم، تمام ویژگی‌های یک مایکروفر را دارد و علاوه بر آن می‌تواند غذا را از پایین هم گریل کند. بد نیست بدانید گزینه کانوکشن که در تمام سولاردم‌ها وجود دارد، می‌تواند غذا را با 4 برابر سرعت اجاق‌های معمولی اما با حفظ طعم و مزه غذایی که روی گاز پخته می‌شود برای شما آماده کند.
به هر حال اگر دوست دارید، سرعت، کیفیت، طعم و ویژگی‌های ظاهری و باطنی پخت و پزتان را افزایش دهید، می‌توانید سولاردم را در فهرست خریدتان داشته باشید.

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع