کولر گازی

کولر گازی چیست ؟

کولر گازی یک دستگاه برقی است که به شما امکان می دهد مطابق میل خود دمای اتاق خود را کنترل کنید. شما فقط یک دما را تنظیم کرده اید ، چه کم و بیش از دمای واقعی خارج از اتاق شما باشد و در مدتی آن درجه حرارت را دقیقاً بدست می آورید.

نحوه کار

یک کولرگازی به همان روش یخچال در خانه شما کار می کند . تفاوت در این است که ، به جای آنکه گرما را از اشیاء خوراکی که در یخچال نگهداری می شوند ، دور کند ، گرما را از یک اتاق کامل جذب می کند . سپس با کمک ‘مبرد‘ ، دما را کاهش می دهد. این ماده شیمیایی پس از جذب مقداری از حرارت اتاق ، تبخیر می شود و بقیه گرما از طریق پنل فرسودگی دستگاه تهویه می شود. در این روش ، به شما کمک می کند تا در فضای سوزان تابستان ، دنج و سرمازدگی داشته باشید. در طی این فرایند خنک کننده واحد داخلی باعث ضایعات آب زهکشی می شود. تخلیه آب تهویه هوا نشانه تهویه مطبوع به درستی کار می کند.

انواع کولر گازی

بسته به جایی که کمپرسور و دمنده نصب شده است ، سیستم های تهویه هوا به 2 نوع تقسیم می شوند.

کولرگازی اسپلیت  ، همانطور که از نام آن پیداست ، از دو واحد تشکیل شده است. یک واحد در خارج از خانه (روی دیوار) نصب شده و دیگری در داخل خانه ، اتاق نصب شده است. واحد خارجي يك كمپرسور و كندانسور است و واحد داخل آن دمنده است. كمپرسور با اتصال لوله اي كه از ديوار عبور مي كند به دمنده وصل مي شود. کمپرسور هوا را از خارج می کشد و باعث خنک شدن آن می شود ، سپس به دمنده منتقل می شود. هواکش هوای سرد را به داخل اتاق می اندازد.

کولرگازی اسپلیت در مقایسه با سایر مدل ها از نظر زیبایی شناسی مطبوع تر است .

تقسیم کولر گازی را از کجا نصب کنید

کولرگازی اسپلیت را می توان در هر نقطه از خانه نصب کرد. این امکان سنجی نصب بیشتری را در مقایسه با سایر مدل ها ارائه می دهد. تنها نکته اینجاست که باید در نظر داشته باشید اتاقی که می خواهید کولرگازی اسپلیت را در آن قرار دهید باید یک دیوار در معرض نمای خارجی داشته باشد.

مزایای استفاده از کولر گازی اسپلیت

کولرگازی تقسیم شده یک انتخاب عالی برای اتاق خواب است زیرا اسپلیت کولرگازی باعث می شود صدای کمتری به عنوان کمپرسور ایجاد شود ، کندانسور در خارج از کشور قرار دارد که سر و صدای زیادی ایجاد می کند.
می توان آن را در هر مکانی و در هر اتاق نصب کرد. نیازی به نگرانی در مورد پنجره نیست ، قاب در یک اتاق وجود دارد.
کولر گازی تقسیم شده زیبایی ، استایل و زیبایی خاصی به اتاق می بخشد.

معایب کولر گازی اسپلیت

کولرگازی اسپلیت معمولاً نسبت به سایر انواع کولر گازی مانند پنجرای گران تر است.
تغییر ، تغییر مکان مجدد کولرگازی اسپلیت کار بسیار سخت و گران قیمتی است.

کولر گازی پنجره ای

این تنها یک واحد با ترکیبی از کمپرسور و دمنده داخل آن تشکیل شده است. پنجره کولر گازی فقط در قاب پنجره قابل نصب است. طرف دمنده کولر گازی در داخل اتاق قرار دارد ، در حالی که طرف دیگر در خارج از هوای آزاد روبرو است.

کولر گازی قابل حمل

کولر گازی های قابل حمل می توانند از یک اتاق به اتاق دیگر فوراً جابجا شوند در حالی که نمی توانند در پنجره قرار بگیرند یا دمنده و اسپلیت از هم جدا شوند. کولر گازی قابل حمل برای خانه هایی که امکان نصب سوئیچ / پنجره کولرگازی یا افرادی که در خانه اجاره ای زندگی می کنند و اغلب در حال تغییر مکان هستند ، مناسب است. حتی می توانید همانطور که می خواهید اتاق کولر گازی قابل حمل را به اتاق خانه منتقل کنید.

از کجا می توان کولر گازی قابل حمل را نصب کرد

در هر کجای خانه درست مانند کولر های معمولی، فقط باید شیلنگ هوا را از طریق پنجره بیرون بگذارید ، شما باید شیلنگ را به کولرگازی وصل کنید و انتهای دیگر را با استفاده از کیت پنجره ای که دارای کولر گازی است ، خارج از پنجره قرار دهید .

مزایای استفاده از کولرگازی قابل حمل

تغییر مکان و انتقال مجدد آسان است. فقط جعبه های مقوایی را بسته بندی کرده و به بیرون بروید ، بسیار ساده است. نیازی به هیچ تکنسینی نیست.
نیازی به چسباندن در یک اتاق نیست. طی 10 دقیقه می توانید کولر را از یک اتاق به اتاق دیگری انتقال دهید .

معایب کولرگازی قابل حمل

از آنجا که کولرگازی قابل حمل بسیار جدید است ، آنها گران قیمت هستند ، همچنین هیچ محصول مارک مشهوری وجود ندارد. تهویه مطبوع قابل حمل Lloyd 1 Ton LP12TN تنها یکی از مارک های شناخته شده و قابل حمل کولر گازی است که موجود است.

اندازه و ظرفیت کولر گازی

انتخاب تهویه مطبوع با اندازه مناسب ، مشکل است. کولرگازی بیش از حداز حد معمول اتاق را خنک می کند ، اما برق زیادی را مصرف می کند ، در حالی که تهویه مطبوع کم مصرف برای خنک کردن اتاق باید به سختی کار کند ، برق زیادی مصرف می کند ، حتی اگر قادر به خنک کردن اتاق نیست.

ظرفیت آن به اندازه اتاق بستگی دارد. قبل از خرید کولر ، چگونگی محاسبه اندازه کولر گازی مورد نیاز با اندازه گیری مساحت کف مربع اتاق لازم است .

برخی نکات لازم در مورد تهویه مطبوع شما

اندازه صحیح کولر  را برای اتاق خود انتخاب کنید. ممکن است یک کولرگازی بزرگتر اتاق را سریعتر خنک کند اما صورتحساب برق را افزایش می دهد. علاوه بر این ، ما نباید منابع محدود خود را هدر دهیم ، درست است؟

سعی کنید کمی در مورد قیمت ها تحقیق کنید .

مانند اکثر محصولات الکتریکی ، کولرگازی شما باید از گرد و غبار و گرمای بیش از حد محافظت شود.

اگر می خواهید برای مدت طولانی و استفاده خصوصی از کولرگازی استفاده کنید ، سعی کنید یک اینورتر بخرید. گرچه هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت ، اما خدمات طولانی تری به شما می دهد. بعلاوه ، پنجره هایکولرگازی و هوای تقسیم شده می توانند توسط اینورتر کولرگازی در آینده نزدیک جابجا شوند.

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع