اجاق گاز

راهنمای خرید اجاق گاز

اجاق ، کارگاه آشپزخانه است و اگر شیک باشد ، احتمالاً محور اصلی آن نیز خواهد بود. انتخاب بین اجاق های گازی و برقی تا حد زیادی توسط آنچه شما دارید مشخص می شود. برای اجاق های گازی شما باید گاز طبیعی یا پروپان در خانه داشته باشید ، در حالی که یک اجاق الکتریکی در هر خانه کار خواهد کرد ، مشروط بر اینکه یک خط برقی 220 ولت در آشپزخانه خود داشته باشید .

اگر شما در حال جایگزینی اجاق موجود هستید ، خرید یک مدل جدید از همان نوع و اندازه اطمینان حاصل می کند که اجاق جدید متناسب باشد. اگر قصد دارید از گاز به برق یا برعکس تغییر دهید ، به احتمال زیاد برای اجرای خطوط جدید به برق یا لوله کش احتیاج دارید. همین امر به روزرسانی به یک طیف حرفه ای دوگانه سوخت می انجامد ، که مشعل های گازی را با یک اجاق برقی شریک می کند و به اتصالات استاندارد گاز و برق نیز نیاز دارد.

اگر در حال تعویض اجاق الکتریکی تابشی قدیمی تر هستید ، اجاق القایی را در نظر بگیرید. این وسایل بر روی یک خط برقی استاندارد به عنوان یک اجاق الکتریکی معمولی کار می کنند ، اما مشعل های آنها از پالس های الکترومغناطیسی برای انتقال انرژی مستقیم به وسایل آشپزخانه شما استفاده می کنند و باعث می شوند ظروف و قابلمه ها – اما نه مشعلها – داغ شوند. اجاق های القایی دقیقاً مانند اجاق های الکتریکی منظم هستند و کار می کنند. اجاق های القایی کمی بیشتر از اجاق های الکتریکی تابشی هزینه دارند ، اما آنها تمایل دارند آب را سریعتر جوشانده و به طور مداوم بجوش بیاورد .

چه چیزی را در نظر بگیریم
نوع

اجاق های آزاد که به طور گسترده فروش و نضب آسانی دارند . به طور معمول پانل کنترل اجاق گاز در صفحه پشتی ، بالاتر از سطح مشعل ها قرار دارد. اجاق های اسلاید داخلی (Slide-in ranges) ظاهری سفارشی و داخلی دارند و به راحتی بین کابینت های اطراف می چرخند. کنترل های اجاق گاز در قسمت جلوی اجاق قرار دارند و هیچ پنل پشتی وجود ندارد ، بنابراین می توان پشت پرده شما را به نمایش گذاشت.

اندازه

بیشتر اجاق های برقی و گازی 30 اینچ عرض دارند. بسیاری از اجاق های حرفه ای از 30 اینچ عرض شروع می شوند اما اگر بخواهید آنها را با مشعل ها و اجاق های اضافی تنظیم کنید ، یا مواردی مانند گریل یا وک ها را تنظیم کنید ، می توانند به 48 اینچ برسند. اجاق های 30 اینچی از نظر سبک بسیار عالی هستند اما در تست ها بهترین عملکرد را ندارند . حتی اجاق های معمولی هم اکنون به طور معمول حداقل دارای یک مشعل پرقدرت ، اجاق گاز همرفت و یک مشعل مخصوص هستند.

ظرفیت

هنگام پخت و پز یک گاز جادار ، قابل استفاده است. فضای گاز را که می توانید در واقع استفاده کنید اندازه گیری می کنیم — برخی از تولید کنندگان فضای کمتری را در پایینترین موقعیت قفسه قرار می دهند . کوچکترین اجاق ها کمی بیشتر از 2 فوت مکعب است. بزرگترین آنها تقریباً 4 فوت مکعب است.

یک اجاق یا دو ؟

بسیاری از اجاق ها اکنون در پیکربندی های یک و دو اجاق قرار گرفته اند. اجاق های دوجداره معمولاً دارای یک اجاق کوچکتر از بالا و یک اجاق بزرگتر در زیر هستند. اگر می خواهید دو غذای مختلف را در دماهای مختلف بپزید یا کباب کنید عالی هستند. اگر مجدداً گرم می کنید ، مثلاً پیتزا یا ناگت مرغ  ، می توانید فقط اجاق گاز فوقانی را فعال کرده و در پیش گرم کردن نیز کمی صرفه جویی کنید. فقط بدانید که وقتی چربی زیادی را در فر پائین می پزید ، پاک کردن آن دشوارتر است زیرا درب آن نزدیک کف است.

کدام نوع برای شما مناسب است ؟

سه نوع اجاق بر اساس سوخت وجود دارد : برق ، گاز و سوخت دوگانه ، که یک اجاق گاز را با یک اجاق برقی جفت می کند. گاز و برق هم مزایای خود را دارند.

برقی صاف

گاز هایی با وسایل برقی تابشی انتخاب عامیا نه ای است. تمام مدلهای موجود در آزمایشات حداقل یک مشعل پرقدرت دارند. بیشتر آنها دارای عناصر دوگانه یا سه گانه قابل ارتقا هستند که به شما امکان می دهند از یک عنصر بزرگ و پرقدرت به یک عنصر کوچک با قدرت پایین در داخل آن تغییر دهید. بعضی از گازها ها برای گرم نگه داشتن ظرف های جانبی یک عنصر گرم کننده در مرکز دارند.

برقی القایی

گاز های الکتریکی با یک پکیج القایی از سیم پیچ های مغناطیسی در زیر سطح شیشه سرامیک برای ارسال پالس به طور مستقیم به وسایل آشپزی استفاده می کنند. آنها سریعتر جوش می یابند و به طور مداوم آب را بجوش می آورند و هرگونه تنظیم شما در مورد مشعل سریعاً اتفاق می افتد زیرا خود عناصر داغ نمی شوند.

گازی

اگر آشپزی را با گاز ترجیح می دهید ، تنها نیستید. این شعله قضاوت در مورد گرما را آسان تر می کند و سطح بازخورد حسی را فراهم می کند که مدل های الکتریکی نمی توانند مطابقت داشته باشند. بیشتر محدوده بنزین ها دارای چهار تا پنج مشعل در اندازه های مختلف هستند ، به طور معمول حداقل دارای یک مشعل با قدرت بالا و یک مشعل با قدرت پایین هستند .

زمان پاسخگویی بسیار سریع است ، به خصوص هنگامی که با یک صاف یا القایی مقایسه شود. هنگامی که دستگیره را از بالا به متوسط ​​روی یک اجاق گاز تبدیل می کنید ، ظرف و غذای موجود در آن تقریباً فوراً تغییر می کند .

حرفه ای

گازهای حرفه ای در رتبه بندی ها یا گاز و یا سوخت دوگانه است ، به این معنی که آنها مشعل گاز را با یک اجاق برقی شریک می کنند. آنها از جنس استیل ضد زنگ سنگین ، اجاق های عایق بندی شده و کوره های پخت و پز مداوم چدن ، به زیبایی ساخته شده اند.

اما این کارها ها به عملکرد بهتری تبدیل نمی شوند – بهترین اجاق های گازی و برقی در رتبه بندی ها از بهترین مدل های پرطرفدار بهتر است علاوه بر این مدل های پرطرفدار گران قیمت هستند .

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع