سیک ظرفشویی

خریدار سینک ظرفشویی

انواع سینک ظرفشویی

در اینجا برخی از محبوب ترین سبک های سینک ظرفشویی آورده شده است.

برآمده

این سینک ظرفشویی عمق زیادی دارد که به کابینت های پایه مخصوص یا اصلاحات کابینت نیاز دارد تا بتواند قسمت جلویی وسیعی را در خود جای دهد. این بدین معنی است که فضای جلوی کابینت به طور قابل توجهی کوتاه تر از سایر کابینت ها است تا فضای جلوی پیش بند عمیق ایجاد شود.

روکار

یک نوع سینک محبوب که از بالای پیشخوان به محل می ریزد و با گیره ها و پیچ های زیر محکم می شود. سینک دارای لبه ای است که برای پشتیبانی و پایداری روی میز قرار می گیرد.

توکار

سینک ظرفشویی که از زیر آشپزخانه به جای خود بلند شده است. بر خلاف سینک ظرفشویی ، لب وجود ندارد که روی میز قرار گیرد. این امر می تواند تمیز کردن آشپزخانه را آسان تر کند ، زیرا می توان خرده ریزها را مستقیماً به داخل سینک ظرفشویی برد.

روکار/توکار

این سینک همه کاره است و می توان آن را به دو صورت توکار یا روکار نصب کرد.

کنجی

سینک هایی با طراحی خاص که در گوشه میز شما قرار دارند و فضایی با انعطاف بیشتری ایجاد می کنند.

معمولی

سینک ظرفشویی دوم که جدا از سینک ظرفشویی اصلی قرار دارد. سینک ظرفشویی به آشپزها اجازه می دهد چندین غذا را همزمان شستشو داده و آماده کنند.

سرویس / لباسشویی / شستشو

یک سینک ظرفشویی سنگین معمولاً در اتاق خشکشویی ساکن است. برای شستن حیوانات خانگی ، تمیز کردن توری های مشبک و پروژه های بزرگ صنایع دستی عالی است. از این فضا استفاده کنید تا از ایجاد آشفتگی در سینک ظرفشویی خود جلوگیری کنید.

مواد سینک

روش های استفاده از سینک ظرفشویی و مواردی که برای کار در خانه شما باید تحمل کند را در نظر بگیرید. آیا موادی که انتخاب می کنید نیاز به توجه ویژه ای دارند؟ آیا تمیز کردن آن آسان است؟ آیا در برابر خراش های پد های تمیز کننده یا پاک کننده های ساینده مقاومت خواهد کرد؟

  • فولاد ضد زنگ: محبوب ترین ماده برای سینک آشپزخانه در انواع مختلف پوشش و اندازه گیری موجود است. هرچه اندازه بزرگ تر باشد ، فولاد نازک تر است. بدون در نظر گرفتن اندازه گیری ، سینک ظرفشویی های استیل نسبتاً سبک ، با دوام و تمیز کردن آنها آسان است. برای کاهش صدای تولید شده توسط استفاده از سینک ، پوشش ها و لنت های مهار کننده صدا موجود است. سینک استنلس استیل در دو گزینه روکار و توکار موجود است.
  • مس: این سینک ظرفشویی فلزی تسلیم زنگ زدگی و لکه دار شدن نمی شود. به دلیل خواص طبیعی آن ، با گذشت زمان رنگ آن تغییر می کند. و از آنجا که مس به طور طبیعی ضد میکروبی است ، یک سینک مس در برابر باکتری ها و ویروس ها مقاوم است .
  • گرانیت: این سینک با پاشیدن مخلوط گرانیت و اکریلیک روی پایه رزین ایجاد می شود. نتیجه یک ظرفشویی است که در برابر 537 درجه فارنهایت مقاوم در برابر خراش ، لکه و حرارت است ، مانند سد محافظ با باکتری ها مبارزه می کند. سینک های گرانیتی به صورت توکار در دسترس هستند.
  • چدن: این سینک های سنگین ساخته شده از چدن جامد ، در مینای چینی پوشانده می شوند تا یک محصول کاملاً غیر قابل تخریب ایجاد کنند. سینک های چدنی دوام طولانی مدت ، کیفیت های کاهش دهنده صدا ، بسیاری از گزینه های رنگ و مقاومت در برابر حرارت تا 1000 درجه فارنهایت را ارائه می دهند. آنها به راحتی تمیز می شوند و بیش تر از نوع توکار هستند.
  • کامپوزیت: سینک های کامپوزیتی از مواد مخلوط تشکیل می شوند ، معمولاً ذرات کوارتز / گرانیت که با رزین های اکریلیک یا پلی استر ترکیب می شوند و یک سطح سخت را تشکیل می دهند. سینک ظرفشویی های کامپوزیتی گرانیتی در برابر لکه ، خراش و تراشه مقاوم هستند ، دارای ویژگی های کاهش صدا ، گزینه های نصب دوگانه و چند انتخاب رنگ هستند.
  • اکریلیک: یک سینک اکریلیک با قالب گیری مواد اکریلیک به شکل سینک ساخته می شود. سپس سینک با پشتی کامپوزیت یا فایبرگلاس برای پشتیبانی و کاهش صدا تقویت می شود. این سینک ها مقاوم در برابر لک و ضربه هستند ، به راحتی تمیز می شوند و با گزینه های بالا ، زیرانداز و دو پایه نصب می شوند سینک های اکریلیک گزینه های رنگی زیادی را ارائه می دهند. اگر یک سینک اکریلیک خراشیده شود ، ممکن است خراش بسته به عمق آن جلا یابد.
تنظیمات کلیدی
تعداد کاسه ها

سینک تک کاسه ای برای فضاهای کوچک ، قابلمه های تمیز و خیساندن ظرف ها و قابلمه ها ایده آل است.
سینک ظرفشویی های دوتایی / سه تایی دارای یک تقسیم کننده در امتداد بخش میانی هستند تا مناطق کاری مشخصی ایجاد کنند. این سینک فضاهای کاری جداگانه ای برای خیساندن ، تمیز کردن یا شستشو ظروف ارائه می دهد که در اندازه 50/50 ، 60/40 و 70/30 موجود است .

اندازه / عمق کاسه ها

عمق سینک ظرفشویی شما می تواند به عمق کابینت پایه سینک تغییر کند. کاسه های عمیق تر برای خیساندن ظرف ها بسیار مناسب هستند ، اما از فضای زیر کابینت بیشتری استفاده می کنند. قبل از نصب یک سینک ظرفشویی فوق العاده عمیق ، در نظر بگیرید که به چه تعداد اتاق لوله کشی و سینی های زیر ظرفشویی نیاز دارید و بر این اساس انتخاب کنید.
بعضی از سینک ها حوضچه های مختلفی با عمق های مختلف دارند هنگام انتخاب این نوع سینک ها ، به عمق عمیق ترین حوضچه و نحوه قرارگیری کابینت پایه برای لوله کشی توجه کنید.

سازگاری با لوازم جانبی

تعداد سوراخ های سینک را بررسی کنید تا نوع لوازم جانبی آن را کنترل کند.
شیرآلات / سمپاش ها / دیسپنسرها دارای مشخصات یک تا چهار سوراخ هستند که باید با تعداد سوراخ های سینک ظرفشویی هماهنگ باشد. شیر آب یک سوراخ ممکن است با استفاده از یک صفحه تبدیل با سینک سه سوراخ کار کند ، اما شیر سه سوراخ با سینک یک سوراخ کار نمی کند.

نکات دیگر

دیسپنسرهای آب گرم: یک واحد گرمایشی نصب شده در زیر کابینت به یک جوش متصل می شود تا آب را تا 190 درجه برای سوپ های فوری ، سس ها و نوشیدنی های گرم فراهم کند.

موقعیت تخلیه: بیشتر تخلیه ها در مرکز قرار دارند ، اما برخی از تخلیه ها به سمت گوشه عقب یا عقب سینک ظرفشویی برای سطح قابل استفاده تر هستند.

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع