آبگرمکن

راهنمای خرید آبگرمکن

برای خرید آبگرمکن این که آیا شما اولین بار از حمام سرد غیر منتظره و ناخواسته استفاده کرده اید یا به سادگی مایل به کاهش هزینه های انرژی خود هستید ، خرید آبگرمکن جدید می تواند یک فرایند ارعاب کننده باشد. این مراحل را دنبال کنید تا بتوانید برخی از کارهای حدس و عیب یابی را پشت سر بگذارید:

 1. منبع سوخت
 2. نوع
 3. تعیین ظرفیت
 4. فضا
منبع سوخت

ابتدا مشخص کنید که چه نوع منبع سوختی در خانه دارید. هنگامی که منبع سوخت را می دانید ، انتخاب آبگرمکن برای پاسخگویی به نیازهای شما ساده تر خواهد بود. در اینجا تفاوتهای بین انواع سوخت الکتریکی ، گاز / پروپان و سوخت هیبریدی وجود دارد.

برقی :
 • برای گرم کردن آب از یک یا دو عنصر گرمایش قابل تعویض استفاده می کند
 • ارزان تر از انواع دیگر
 • انواع گزینه های با راندمان بالا در دسترس دارد
 • دامنه اندازه: 28 تا 100+ گالن
گاز یا پروپان :
 • برای گرم کردن آب از مشعل استفاده می کند
 • به گردش هوا احتیاج دارد
 • نمی توان مواد قابل احتراق را در نزدیکی آن ذخیره کرد
 • گران تر از آبگرمکن های برقی است
 • نسبت به آبگرمکن های برقی کارایی بیشتری دارند
 • دامنه اندازه: 30 تا 100 گالن
پمپ حرارتی یا ترکیبی :
 • برای گرم کردن آب از انرژی هوا استفاده می کند
 • می توانید از اتاقی که در آن قرار دارد از هوا یا هوای خارج استفاده کنید
 • به صورت مخازن آب داخلی یا افزودنیهای مخازن موجود است
 • بزرگتر از آبگرمکن برقی استاندارد
 • با صرفه جویی بیشتری در مصرف انرژی و در نتیجه صورتحساب های بسیار کمتری به همراه خواهد داشت
 • دامنه اندازه: 50 تا 80 گالن
انواع آبگرمکن ها

برای انتخاب بهترین آبگرمکن ، اندازه خانواده و امکانات آن در منطقه خود را در نظر بگیرید. مهم است که موارد زیر را در خاطر داشته باشید:

مخزن دار (زمینی)

این رایج ترین نوع آبگرمکن است. این واحدها دارای یک مخزن عایق هستند که در آن آب گرم می شود و تا زمان نیاز ذخیره می شود. آنها در مدلهای برقی ، پروپان مایع (LP) و گاز طبیعی موجود هستند. آبگرمکن های گاز طبیعی و LP معمولاً از انرژی کمتری استفاده می کنند و نسبت به مدل های برقی با همان اندازه ، کارایی کمتری دارند. هنگام خرید آبگرمکن ، به کارایی انرژی ذکر شده و هزینه های عملکرد سالانه آن توجه کنید.

بدون مخزن (دیواری)

آنها آب گرم را ذخیره نمی کنند. آنها با عبور از یک سری کویل ها در واحد ، آب را گرم می کنند. از آنجایی که این واحد فقط با استفاده از آن آب را گرم می کند ، یک بخاری بدون تانک معمولاً از نظر یک بخاری آب مخزن سنتی دارای انرژی بیشتری است. آنها در مدل های برقی ، LP و گاز طبیعی در دسترس هستند. یک واحد بدون تانک می تواند تنها یک جریان محدود از آب گرم را تأمین کند. اکثر واحدهای بدون تانک می توانند حداکثر 3.5 گالن آب گرم در دقیقه را تأمین کنند. این واحدها برای هرکسی که تقاضای آن به طور معمول بیش از دو نقطه در هر زمان نیاز به آب گرم نداشته باشد ، انتخاب مناسبی است.
ظرفیت

آبگرمکن های مخزن دار با توجه به میزان آب در گالن ها طبقه بندی می شوند و اندازه مخزن اهمیت زیادی دارد. برای اطمینان از اینکه آب شما به اندازه کافی آب گرم دارد ، تعیین اینکه به طور متوسط ​​به چه میزان آب گرم نیاز دارید ، مهم است. مگر اینکه آبگرمکن بدون مخزن انتخاب کنید ، به یک مخزن بزرگتر با یک خانه بزرگتر احتیاج دارید.

یکی دیگر از ملاحظات مربوط به آبگرمکن های مخزن ذخیره سازی ، میزان ریکاوری است – تعداد گالن آب موجود در آن در یک ساعت. هرچه میزان تقاضای شما برای آب گرم بیشتر باشد ، میزان بازیابی بیشتری نیز نیاز دارید.

حداقل توصیه های ظرفیت گالن

آبگرمکن برقی :

خانواده 1 – 2: 30 گالن
خانواده 2 – 3: 40 گالن
خانواده 3 – 4: 50 گالن
خانواده 5 یا بیشتر: 80 گالن

آبگرمکن گازی :

خانواده 1 – 2: 30 گالن
خانواده 2 – 3: 40 گالن
خانواده 3 – 4: 40 گالن
خانواده 5 یا بیشتر: 50 گالن

فضا

اگر فضای شما یک آبگرمکن با اندازه استاندارد را در خود جای ندهد ، گزینه های دیگری نیز وجود دارد. آنها همان سطح عملکرد را ارائه می دهند و با سیستم های برقی یا گازی (طبیعی یا پروپان) کار می کنند.

کوتاه

این واحدها نسبت به آبگرمکن معمولی کوتاه تر و پهن تر هستند و به آنها امکان می دهد فقط به اندازه خودشان آب را ذخیره کنند ، آبگرمکن های کوتاه بین 30 تا 49 اینچ متغیر است و تا 50 گالن آب را در خود نگه می دارد.

بلند

آبگرمکن های بلند از 50 تا 76 اینچ هستند و می توانند تا 100 گالن آب را در خود نگه دارند. آنها برای زیرزمین ها یا گاراژهایی که ارتفاع مسئله ای نیست ، ایده آل هستند.

علاوه بر این ، بخاری های هیبریدی هیبریدی نیاز به فضای اضافی برای عملکرد صحیح دارند ، بنابراین برای نصب مناسب حتماً اطلاعات تولید کننده را بررسی کنید.

تجهیزات جانبی

لوازم جانبی زیادی برای بهبود ایمنی و راندمان آبگرمکن موجود است.

مخازن انبساط

این مخازن در آبگرمکن لوله کشی شده اند. آنها برای نگه داشتن حجم اضافی آب تولید شده در هنگام گرم شدن آب سرد در مخزن طراحی شده اند.

تایمر

آنها به منبع تغذیه واحد وصل شده اند و می توان آنها را تنظیم کرد تا آبگرمکن فقط در مواقع مشخص ، برق را به خود جلب کند. با استفاده از بخاری آب فقط در صورت نیاز می توانید مصرف انرژی را کاهش داده و در هزینه خود صرفه جویی کنید.

هشداردهنده

آنها یا روی زمین یا در سینی در کنار آبگرمکن قرار می گیرند . اگر آبگرمکن نشت یا سرریز کند ، زنگ هشدار مایع را حس می کند و زنگ صوتی صدایی را برای هشدار دادن به صاحب خانه به وجود می آورد که مشکلی پیش آمده است.

پتو آبگرمکن

آنها ساخته شده اند تا بر روی واحد قرار گیرند و توانایی عایق بندی آبگرمکن را تقویت کنند. روتختی عایق برای آّگرمکن هایی که در گاراژها یا سایر فضاهای گرم نشده ساکن هستند بهترین گزینه است.

سینی آبگرمکن

در زیر آبگرمکن قرار می گیرند و آب را از نشت یا سرریزهای ناشی از فشار بیش از حد در مخزن جمع می کنند. سینی در قسمت جانبی برای شیلنگ تخلیه است تا بتواند آب سرریز را از بین ببرد.

غرفه آبگرمکن

آنها واحدهای گازی را از زمین جمع می کنند و خطر آتش سوزی را در صورت ریختن مایعات قابل اشتعال در این نزدیکی کاهش می دهند. اگر شما در حال تعویض یک آبگرمکن قدیمی هستید و یک پایه ایستاده را با جدید خود اضافه می کنید ، این بر اندازه گیری ، لوله کشی و تهویه شما تأثیر خواهد گذاشت. مگر اینکه لوله کشی پیشرفته ای داشته باشید ، احتمالاً به یک متخصص نیاز خواهید داشت.

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع