رادیاتور

راهنمای خرید رادیاتور

رادیاتور خود را کجا نصب کنم ؟

مدتی جایی را برای رادیاتوری که می خواهید آویزان کنید اختصاص دهید. نوع دیوار شما را در مورد بهترین اندازه و سبک رادیاتور راهنمایی می کند.
اگر دیوار از سنگ یا آجر ساخته شده باشد ، بیشترین امکان برای انتخاب رادیاتور را خواهید داشت. با اتصالات مناسب می توان رادیاتورهای بزرگتری را از دیواره های جامد محکم آویزان کرد.
اگر دیوار از گچ ساخته شده و فضای توخالی پشت آن وجود دارد (دیوار گچی یا دیوار کاذب) ، باید محل کار را مشخص کنید. گل میخ ها قوی ترین قسمت دیوار شما هستند و رادیاتور شما باید از این قسمت آویزان شود.
سعی کنید از نصب رادیاتور خود در پشت مبلمان بزرگ اجتناب کنید ،زیرا از گردش گرما در هوا جلوگیری می کند .
اگر آن را به دیوار خارجی آویزان کرده اید ، عایق کاری را فراموش نکنید .

لوله کشی یا برقی ؟

خانه شما یا از سیستم گرمایش مرکزی لوله آب گرم یا رادیاتور برقی استفاده خواهد کرد.

اگر می خواهید رادیاتورهای بیشتری را تعویض یا اضافه کنید ، احتمالاً می خواهید از سیستمی که در حال حاضر دارید استفاده کنید – اگرچه مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید تعویض کنید.

رادیاتورهای لوله کشی از سیستم های آب گرم لوله کشی از یک دیگ بخار برای گرم کردن آب گرم استفاده می کنند که از طریق لوله ها در اطراف خانه شما گردش می کند.
رادیاتورهای الکتریکی به طور متمرکز کنترل نمی شوند ، در عوض در هر اتاق به صورت جداگانه کنترل می شوند . نصب آن آسان است و فقط به منبع برق در خانه شما احتیاج دارد. بعضی از مدل ها “plug and go” هستند و می توانند به یک سوکت دوشاخه متصل شوند ، بعضی دیگر برای نصب به برق نیاز دارند.

دوگانه سوز

شما می توانید یک عنصر گرمایش ترموستاتیک اضافه کنید که رادیاتور شما را به دوگانه s,c تبدیل می کند. این دستگاهی است که در رادیاتور شما قرار دارد و به شما امکان می دهد رادیاتور لوله کشی شده خود را با استفاده از برق روشن کنید. مزیت این کار این است که شما قادر خواهید بود بدون استفاده از انرژی زیادی برای گرم کردن کل خانه خود ، یکی از آنها را مانند حوله حمام خود گرم کنید.

رادیاتورهای دوگانه سوز انعطاف پذیری و کنترل بسیار بیشتری نسبت به رادیاتورهای استاندارد و حوله ای به شما ارائه می دهند ، زیرا هنگام خاموش شدن سیستم اصلی گرمایش مرکزی می توانید از آنها استفاده کنید.

آیا به شیر رادیاتور احتیاج دارم ؟

برای هر رادیاتور لوله کشی در خانه خود به یک جفت سوپاپ احتیاج خواهید داشت ، زیرا از این شیرها برای کنترل گرمایش استفاده می شود. اینها باید جداگانه در رادیاتور خریداری شوند.

اطمینان حاصل کنید که لوله به چه اندازه بزرگ است تا بتوانید اندازه مناسب را خریداری کنید و به خاطر داشته باشید که نوع لوله شما بر نوع شیر مورد نیاز شما تأثیر می گذارد. معمولاً شما باید یک شیر 15 یا 22 میلی متری بخرید زیرا این متداول ترین اندازه لوله ها هستند.

انتخاب درست
رادیاتورهای گرمایش مرکزی

این رادیاتورها بیشترین بازده گرمایی را در بین تمام انواع رادیاتورهای لوله کشی دارند و این باعث می شود که در بسیاری از خانه ها به یک انتخاب محبوب تبدیل شوند. آنها از صفحات موج دار (كنوكترها) براي تابش گرما به داخل اتاق استفاده مي كنند.

می توانید سبک های تک صفحه ای را برای اتاق های کوچکتر یا پنل های دوتایی که گرمای بیشتری تولید می کنند ، تهیه کنید. برای بیشترین میزان تولید گرما ، یک رادیاتور سه گانه در نظر بگیرید که از ترکیب سه صفحه و سه کنوکتور استفاده می کند. برای فضاهای بزرگ بسیار مناسب است ، همچنین اگر فضای اتاق را گسترش دهید و نمی خواهید رادیاتور اضافی نصب کنید ، ایده آل هستند.

رادیاتورهای عمودی

رادیاتورهای عمودی مجموعه ای از رنگها و سبک هایی که به راحتی در فضاهای دیواره نازک قرار می گیرند و جایگزینی خلاقانه برای سنتی ترها هستند. اگر اتاق کوچکتری دارید ، فضای کمتری اشغال می کند و فضای بیشتری برای وسایل بیشتر فراهم می کند.

رادیاتورهای عمودی می توانند به خودی خود تزییناتی باشند ، خصوصاً اگر برای شکستن بافت دیوار یک طرح جسورانه انتخاب کنید.

رادیاتور حوله ای

حوله های خود را خشک کنید و با رادیاتور حوله گرمای بیشتری به حمام خود اضافه کنید ، شما را گرم نگه می دارد راحت و شیک است.

این نوع دارای ارتفاع و عرض متنوعی است که متناسب با تمام طرح ها می باشد.

رادیاتور برقی

رادیاتورهای برقی برای اتاقهای فاقد لوله کشی موجود مانند تبدیل سقف ، گزینه بسیار خوبی است. به راحتی قابل استفاده و کم مصرف هستند.

یکی دیگر از مزایای رادیاتورهای برقی این است که شما قادر خواهید بود دما را با استفاده از ترموستات داخلی کنترل دقیق کنید.

رادیاتورهای چدنی

گرم شدن و خنک شدن رادیاتورهای چدنی مدت بیشتری طول می کشد و مدت زیادی پس از خاموش کردن گرمایش ، آنها گرم باقی می مانند. این به این معنی است که آنها انتخاب بسیار خوبی برای اتاق های بزرگ با سقف بلند هستند.

این سبک برای خانه های دوره قدیمی بسیار مناسب است ، یا می تواند یک ویژگی زیبا در دکوراسیون معاصر باشد.

رادیاتورهای استیل ضد زنگ

رادیاتورهایی که با فولاد ضد زنگ طراحی شده اند ، نه تنها به عنوان یک ویژگی خیره کننده در یک اتاق ، بلکه بسیار کارآمد نیز هستند.

فولاد ضد زنگ مانند بعضی از فلزات دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شود و بنابراین مدت زیادی عمر کنند.

رادیاتورهای کم مصرف

رادیاتورهای کم مصرف برای استفاده هرچه بهتر از اتاق و در عین حال گرم نگه داشتن خانه مناسب هستند.

آنها می توانند در گوشه و کنار قرار بگیرند ، و در فضاهای باریک تری قرار بگیرند ، در حالی که شیک هستند و با دکوراسیون شما ترکیب می شوند.

روکش و کابینت رادیاتور

یک کابینت رادیاتور می تواند به راحتی  رادیاتورهای شما را پنهان کند.

اساساً این جعبه ها در روی رادیاتورهای شما قرار می گیرند و به شما اجازه آزادی بیشتری در تزیین مطابق با اتاق به شما می دهند .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.