هود

راهنمای خرید هود مناسب

بهترین راه حل برای چربی ، رطوبت و گرمای حاصل از پخت و پز نصب هود آشپزخانه است. با چندین گزینه و سبک داخلی ، محدوده و جزایر ، می توانید راه حل مناسب برای آشپزخانه خود پیدا کنید.

هود تهویه

هنگام تعویض یا نصب هود، قبل از مراجعه به فروشگاه ، اندازه ، شکل و نوع نصب آن را یادداشت کنید. هود جدید باید حداقل به اندازه اجاق یا صفحه آشپزی عرض داشته باشد و ترجیحاً 3 اینچ در هر طرف بلندتر باشد. عرض های متداول 30 و 36 اینچ هستند. برای عملکرد مطلوب ، یک هود با فاصله از 20 تا 24 اینچ از یک طبقه اجاق گاز برقی و 24 تا 30 اینچ از یک صفحه گازسوز نصب کنید.

همیشه الزامات مشخص شده برای ارتفاع نصب مناسب را بخوانید.

مهمترین تصمیمی که در مورد خرید هود خواهید گرفت ، نحوه کانال کشی هود است. سه گزینه برای کانال کشی وجود دارد:

تهویه یا مجاری

می توانید هود را به بیرون متصل کنید ، که توصیه می شود . اگر هود شما به دیواره خارجی متصل شود ، مجاری خروجی کوتاه تر و در نتیجه کارآمدتر خواهند بود. اگر هود شما به دیواره داخلی یا جزیره ای متصل است ، نصب صحیح مجاری برای کارایی و عملکرد کلی هود حیاتی است. در حالی که بسیاری از افراد برای نصب مجاری خود یک متخصص را استخدام می کنند ، شما می توانید مواد و لوازم جانبی خود را خریداری کنید تا خودتان این کار را انجام دهید. هرگز نباید دودکش را به اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین هدایت کرد. اطمینان حاصل کنید که اندازه مجرا همان اندازه اتصال کانال در هود است. همیشه مشخصات سازنده را با دقت بخوانید.

بدون وقفه ، بدون مجرا یا گردش مجدد

این سه اصطلاح قابل تعویض هستند. منظور آنها این است که هوا از طریق یک فیلتر ذغال برای گیر انداختن بخار کشیده می شود و دوباره به آشپزخانه جریان می یابد. با استفاده از این گزینه ، مهم است که فیلترهای خود را هر چند ماه یکبار تغییر دهید تا از عملکرد هود اطمینان حاصل کنید. این گزینه نیازی به کانال کشی ندارد.

انواع هود
هودهای زیر کابینتی

این موارد به زیر کابینت بالای اجاق شما متصل می شوند و اگر به جای کابینت ها روی دیوار قرار بگیرند ، می توان آنها را دیواری نامید. هودهای زیر کابینت در شکل ها و نوع های مختلفی وجود دارند و می توانند از طریق کانال به دودکش متصل شوند.

هودهای دیواری

این هودها از نظر ظاهری به هودهای زیر کابینتی شباهت دارند با این تفاوت که به جای کابینت های بالا به دیوار نصب می شوند.

هودهای دودکش دار

هودهای دودکش دار می توانند به دیواره بالای اجاق شما یا سقف بالای یک جزیره نصب شوند اما دارای یک دودکش هستند که از دیوار به سقف می رود. اگر کابینت هایی بالاتر از سطح اجاق دارید ، باید آنها را جدا کنید تا این نوع هود درست کار کند.

هودهای حرفه ای

هودهای حرفه ای مانند هودهای زیر کابینتی به نظر می رسند اما بزرگتر ، حرفه ای تر و دارای قدرت بیشتری نسبت به مدل زیر کابینت معمولی هستند. اینها برای افرادی که زیاد آشپزی می کنند و ظاهر هود بزرگتر را ترجیح می دهند عالی است. آنها می توانند از طریق کانال به سمت بیرون هدایت شوند و در سبک های مختلفی برای انتخاب دودکش پشتیبانی شوند.

هودهای سفارشی

ظاهر و تجربه خود را با هودهای سفارشی شخصی کنید. از شکل و رنگ تا عملکرد ، می توانید آشپزخانه خود را با هود مناسب برای سطح آشپزخانه یا اجاق خود مجهز کنید.

توان هود

توان و یا حرکت هوا برای هودها فوت مکعب در دقیقه (CFM) اندازه گیری می شود. اگر زیاد پخت و پز می کنید که شامل بخار یا بوی شدید باشد ، یک هود با حداقل 350 CFM تهیه کنید. برای اجاق های گاز با خروجی بالا یا میزهای آشپزخانه ، حداقل نرخ CFM تهویه در هر 100 BTU (واحدهای حرارتی انگلیس) توصیه می شود. به عنوان مثال ، اگر خروجی مشعل شما 45000 BTU است ، به دنبال یک هودی باشید که 450 CFM را فراهم کند تا هوا به بهترین شکل پاک شود. با این وجود هرچه CFM بالاتر باشد هود بلندتر به نظر می رسد.

فیلتر هود

هود کانال دار از فیلترهای آلومینیوم برای به دام انداختن چربی قبل از اینکه دود و بو خارج شود ، استفاده می کند. فیلترهای چربی مش آلومینیومی را هر ماه بسته به نوع استفاده در ماشین ظرفشویی خود بشویید. اگر سبک پخت و پز شما مقدار قابل توجهی چربی تولید می کند (غذاهای سرخ کردنی) آنها را مرتباً بشویید. هود غیر رسا از فیلترهای زغال چوب برای به دام انداختن چربی و سایر مولکولهای کوچکتر استفاده می کند تا دوباره به آشپزخانه برگردانده نشوند. این فیلترهای زغالی قابل شستشو نیستند اما باید هر چند ماه یکبار تعویض شوند (بسته به فرکانس پخت و پز). برخی از هودها دارای چراغ های نشانگر فیلتر هستند که در صورت نیاز به تعویض فیلترها به شما هشدار می دهند.

صدا هود

صدایی که یک هود محدوده تولید می کند با صدا اندازه گیری می شود. صدای هود تقریباً با صدای کارکرد یخچال برابر است.  برای یافتن ساکت ترین هود در سطح کارکرد عادی به دنبال رتبه بندی های مجزا باشید.

سایر ویژگی ها
  • خاموش شدن خودکار می تواند از قبل تنظیم شود تا فن پس از یک زمان خاص خاموش شود.
  • چراغ های نشانگر فیلتر ، نیاز به تمیز کردن یا تعویض فیلتر را هشدار می دهند.
  • Heat Sentry یا سنسور گرما به طور خودکار دمنده را هنگامی که محدوده گرمای بیش از حد را تشخیص می دهد تنظیم می کند.
  • روشنایی در بیشتر هودها وجود دارد ، با گزینه هایی که شامل لامپ های رشته ای ، فلورسنت ، هالوژن یا دیود ساطع کننده نور (LED) است. هود شما ممکن است یک تا چهار چراغ داشته باشد تا منطقه آشپزی شما را روشن کند. هودهایی با تنظیم سطح نور کم برای کار در شب عالی هستند.
  • قابلیت Wi-Fi به شما امکان می دهد از طریق دستگاه هوشمند خود به واحد دسترسی پیدا کرده و آن را کنترل کنید.

 

Rate this post
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
Call Now Buttonتماس سریع